Angle down Atgal

Į panevėžiečio duris pasibeldė statybų inspektoriai – už tai, ką jie rado, teks atsakyti

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija gaunamų pranešimų apie savavališkas statybas ar kitus statybos pažeidimus pagrindu organizuoja neplaninius patikrinimus, taip užkirsdama kelią neleistinoms statyboms ir galbūt net skaudžioms nelaimėms.

Gavusi gyventojų pranešimą apie galimai savavališkas statybas Panevėžio miesto savivaldybėje, Statybos inspekcija atliko neplaninį patikrinimą.

Nustatyta, kad dalis daugiabučio gyvenamojo namo pietinės ir dalis rytinės sienos yra apšiltintos ir apkaltos šviesiomis plastikinėmis apdailos lentelėmis, o prie gyvenamojo namo rytinės namo sienos durų yra pristatytas nešildomas medinis priestatas, kuris, vadovaujantis statybos techniniu reglamentu, priskiriamas  nesudėtingų statinių grupei.

Patikrinimo metu statytojas nepateikė statybą leidžiančio dokumento bei statinio paprastojo remonto aprašo. Vadovaujantis Statybos įstatymu, statytojas daugiabučio gyvenamojo namo išvaizdos keitimui privalėjo parengti statinio paprastojo remonto aprašą ir gauti dokumentą.

Žinotina, kad statyba be galiojančio dokumento, kai jis privalomas – draudžiama.

Vadovaujantis statybos techninio reglamentu, statytojui buvo surašytas savavališkos statybos aktas, privalomasis nurodymas pašalinti savavališkos statybos padarinius, taip pat privalomasis nurodymas nevykdyti jokių statinio ar jo dalies statybos darbų.

Statybos įstatyme numatyta, kad statinio paprastojo remonto tikslas – atnaujinti esamą statinį, jo nerekonstruojant ir kapitališkai neremontuojant. Į šią statybos rūšį patenka visi statybos darbai, tarp jų: statinio nelaikančiųjų konstrukcijų (taip pat ir laiptų aikštelių, laiptatakių, nepriskiriamų statinio laikančiosioms konstrukcijoms) įrengimas, perstatymas, pertvarkymas ar griovimas; sąramų laikančiose sienose stiprinimas, keitimas jų nesilpninant.

Pavienių elementų (rąstų, gegnių, plytų ir pan.) laikančiosiose konstrukcijose pakeitimas, nesilpninant laikančiųjų konstrukcijų; fasadų ar stogo dangos ar apdailos keitimas.

Angų, reikalingų statinio inžinerinių sistemų įrengimui iškirtimas skersai laikančiąsias atitvaras, kai bet kuris angos matmuo ne didesnis už atitvaros storį; nišų laikančiose atitvarose iškirtimas, kai nišos gylis neviršija pusės atitvaros storio, o kiti nišos matmenys ne didesni kaip dvigubas atitvaros storis; angų atitvarose užtaisymas, buvusių laikinai užtaisytų angų atvėrimas; pastatų ar jų dalių apšiltinimas.

Balkonų, lodžijų įstiklinimas, fasado elementų pakeitimas, nesilpninant laikančiųjų konstrukcijų; architektūros detalių pakeitimas; statinio bendrųjų, atskirųjų, vartotojo inžinerinių sistemų įrengimas, keitimas, šalinimas; kiti statybos darbai (taip pat ir apdailos darbai), atliekami nekeičiant, nešalinant, neįrengiant, nestiprinant ir nesilpninant laikančiųjų konstrukcijų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite