Angle down Atgal

Į Neringą rinkosi sporto ir sveikatingumo entuziastai – vyko festivalis „Sveika, Neringa!“

Saulėtą rudens dieną pajūrio gyventojai ir svečiai rungėsi sporto rungtyse, savanoriai tvarkė Neringos apylinkes, vakarą vainikavo V. Bareikio koncertas.

„Džiugu, kad ir šiemet tradicinis festivalis „Sveika, Neringa!“ savo prasmingais sumanymais pritraukė sportui, gamtai ir sveikatai neabejingus žmones. Šį kartą jis buvo kiek kitoks – kviečiantis pasirūpinti vaizdingosios Neringos išsaugojimu. Palaikome tokio pobūdžio kaip „Darom prie jūros“ iniciatyvas, nes tai viena iš priemonių atkreipti visuomenės dėmesį į problemines šios išskirtinės vietovės sritis, taip pat puoselėti žmonių sąmoningą. Tai ypač svarbu siekiant, kad dar daugelį metų Neringa būtų patraukli bei išskirtinė tiek vietos gyventojams, tiek  svečiams“, –  kalbėjo Neringos meras Darius Jasaitis.

Akcijos „Darom prie jūros“ metu savanoriai tvarkė aplinką, naikino invazinius augalus, pynė apsaugines tvoreles ir tvirtino kopas. To reikia siekiant išsaugoti išskirtinį Neringos smėlio kopų kraštovaizdį.

 „Visą dieną buvau kartu su talkininkais ir apima labai geras jausmas, kai pamatai, kaip darbuojasi pulkas žmonių, kurie per kelias valandas padaro Neringą gražesnę. Rezultatas matomas iškart, bet ne mažiau svarbu, kad tie savanoriai nuo šiol turės visai kitą santykį su Neringa –  žinos, kad šitoj vietoj jis išrovė pušelę, jis – prisidėjo prie gerbūvio. Dėl to labai noriu padėkoti organizatoriams, tai vienas pirmųjų festivalių, kuris ne tik pramoginis, bet ir socialiai atsakingas, atkreipė dėmesį į vietos problemas”, –  kalbėjo Kuršių nerijos nacionalinio parko vadovė Aušra Feser.

 Sveikatingumo festivalio „Sveika, Neringa!“ metu buvo surengti Neringos jaunučių dziudo, tarptautinis regbio veteranų, 3x3 krepšinio turnyrai bei orientavimosi varžybos. Pasak festivalio organizatoriaus, prodiuserio E. Jakilaičio, šiemet svarbūs ne tik sporto rezultatai.

 „Džiaugiamės, kad saulėtą rudens savaitgalį festivalio dalyviai ir svečiai noriai dalyvavo tiek sporto rungtyse, tiek organizuotoje talkoje. Šiemet siekėme ne tik sporto rezultatų, buvo svarbu atiduoti duoklę ir renginio vietai  Neringai. Akcija „Darom prie jūros“ tikrai turi potencialo ir gali tapti gražia festivalio tradicija”, – sakė E. Jakilaitis.

 Renginio pabaigą vainikavo nemokamas atlikėjo Vido Bareikio koncertas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite