Angle down Atgal

Į Lietuvą pagaliau atėjo danų pamėgtas prekės ženklas

Juodkrantės Vėtrungių galerijoje pagaliau galima įsigyti natūralių, bičių vaško „La vie candles“ žvakių. Šio prekinio ženklo įkurėjas Tomas Vilkišius džiaugiasi, kad Lietuvoje vis didesnis dėmesys skiriamas natūralumui ir tikrumui.

Žvakininkas pasakoja, kad „La vie candles“ prekinis ženklas atsirado iš noro sukurti sveiką ir jaukią aplinką. Pastebėjome, kad gerokai per retai susimąstydavome apie tokį, iš pirmo žvilgsnio nereikšmingą, bet iš tikrųjų labai daug lemiantį aplinkos elementą, kaip žvakės. Žvakės liepsna yra ne tik šviesa ir šiluma, tačiau ir oras, kuriuo kvėpuojame. Deja didelė dalis prekybos centruose parduodamų žvakių yra pagamintos iš parafino. JAV Aplinkos apsaugos agentūros (EPA) duomenimis, deginama parafino žvakė skleidžia suodžius, su kuriais į orą yra išmetamas kenksmingas toksinių medžiagų, tarp jų benzolo ir toluolo, kiekis. Šios nuodingos medžiagos yra pripažintos žmogui pavojingais kancerogenais, kurių dažnas ir gausus naudojimas gali sukelti įvairių sveikatos sutrikimų, tarp jų vėžinius susirgimus ir apsigimimus, alergines reakcijas.

„Žinodami apie parafininių žvakių žalą žmogaus sveikatai, pradėjome gaminti sojų ir bičių vaško žvakes, t.y. aplinkai naudingą alternatyvą. Dar mūsų protėviams buvo žinomas gydomasis bičių vaško žvakių poveikis. Šios žvakės yra netoksiškos, neteršia aplinkos, nesukelia alergijos. Bičių vaškas nesmilksta ir degdamas išskiria jonus, kurie išvalo namų orą. Natūraliai gamtoje orą jonizuoja žaibas. Deginant bičių vaško žvakes juntamas švelnus medaus, propolio kvapas, kuris atpalaiduoja, ramina ir gerina savijautą“, – pasakoja T. Vilkišius.

Tiesa, pašnekovas išduoda, kad labai didelį dėmesį skiria vaško kokybei, bendradarbiauja su bitininkais iš visos šalies. Žvakės gaminamos tik iš pirmo liejimo vaško, naudojamos natūralios medvilninės dagtys.

„Vėtrungių galerija yra išskirtinė vieta, kurioje susipina istorija, kultūra, natūralumas, tikrumas. Viskas ką įkūnija „La vie candles“. Beje, prancūziškai „la vie“ tai ir yra gyvenimas. Todėl labai džiaugiamės, kad suradome partnerius, tikinčius tomis pačiomis vertybėmis bei tikimės, kad Juodkrantės svečiai ir gyventojai vėl atras tradiciją susėsti su namiškiais prie žvakės šviesos pokalbiams ar žaidimams“, – šypsosi žvakininkas.

Vėtrungių galeriją rasite L. Rėzos g. 13, Juodkrantėje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite