Angle down Atgal

Pasienyje su Baltarusija per parą apgręžti devyni migrantai

Pastaruoju metu mažėjant į Lietuvos sieną iš Baltarusijos bandančių kirsti migrantų srautams, per pastarąją parą pareigūnai pasienyje apgręžė devynis asmenis, trečiadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Pasieniečių duomenimis, pastarąjį kartą vienženklis apgręžtų migrantų skaičius fiksuotas spalio pradžioje.

Pirmadienį pasieniečiai į Lietuvą neįleido 18 migrantų, sekmadienį – 70 užsieniečių, šeštadienį – 44, penktadienį – 54, ketvirtadienį – 106, trečiadienį – 71, antradienį – 65.

Į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių per pastarąją parą migrantų įleista nebuvo.

Pasieniečių duomenimis, antradienio vakarą ties Varėnos rajonu prie sienos Baltarusijos pusėje buvo paleista viena signalinė raketa, tačiau pareigūnai neturi duomenų, ar tai susiję su neteisėta migracija.

Nuo rugpjūčio pradžios, kai pasieniečiams buvo suteikta teisė apgręžti neteisėtai sieną bandančius kirsti migrantus, į Lietuvą neįleista daugiau nei 7,3 tūkst. asmenų.

Į Lietuvą neteisėtai pavyko patekti beveik 4,2 tūkst. migrantų, daugelis jų sieną kirto iki rugpjūčio.

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl to Lietuvoje paskelbta ekstremali situacija.

Ties Baltarusijos siena su Lenkija susitelkus gausiam skaičiui migrantų, Seimas Lietuvos pasienyje mėnesiui įvedė ir nepaprastąją padėtį.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite