Angle down Atgal

Į Lietuvą neįleisti 75 migrantai, pradėti du ikiteisminiai tyrimai

Per praėjusią parą, nuo sekmadienio vidurnakčio iki pirmadienio, pasieniečiai draudžiamose vietose iš Baltarusijos į Lietuvą neleido patekti 75 migrantams. Šeštadienį tokių neįleistųjų buvo 108, penktadienį – 45, ketvirtadienį – 29, trečiadienį -– 55, antradienį – 9, pirmadienį – 18. Į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių sekmadienį nebuvo įleistas nė vienas užsienietis.

Sekmadienį Kauno teritorinės muitinės pareigūnai, bendradarbiaudami su VSAT Varėnos rinktinės pasieniečiais, Lazdijų rajone patikrinti sustabdė du į Lenkiją važiavusius lengvuosius automobilius. Juos vairavo Ukrainos piliečiai. Jie gabeno 10 asmenų, įtariama, Irako piliečių. VSAT Varėnos rinktinėje dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną pradėtas ikiteisminis tyrimas. Gabentojus Ukrainos piliečius pasieniečiai uždarė į areštinę. Irakiečiai naktį į pirmadienį praleido Kalvarijos užkardoje. Rytą tebevyko jų apklausos, aiškinamasi, kaip šie užsieniečiai pateko į Lietuvą.

Sekmadienį Varėnos rinktinės pasieniečiai pradėjo dar vieną tokį ikiteisminį tyrimą, kai Druskininkų savivaldybės ribose prie sienos buvo sulaikyti du lengvuosius automobilius čia atvairavę užsieniečiai. Tai - Ukrainos ir Baltarusijos piliečiai. VSAT duomenimis, jų atvykimo tikslas – pasiimti čia sieną neteisėtai turėjusius kirsti migrantus, ko neslėpė ir patys užsieniečiai. Ukrainietis ir baltarusis uždaryti į areštinę.

Nuo rugpjūčio pradžios, kai pasieniečiai įgijo teisę neįsileisti draudžiamose vietose iš Baltarusijos einančių užsieniečių, jų į Lietuvą nepateko 7653 (vidurnakčio iš sekmadienio į pirmadienį duomenys).

Tarnybinių ginklų profesionaliai migrantų krizės metu veikiantiems Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą pasienyje panaudoti neteko.

Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite