Angle down Atgal

Į Lietuvą atgabenti pirmieji du šarvuočiai „Boxer“

Į Lietuvą penktadienio naktį atgabenti pirmieji du kariuomenės įsigyti šarvuočiai „Boxer“, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Atgabenti šarvuočiai yra mokomieji, jie neturi sumontuoto kovinio bokštelio, skirtingai nei daugelis iš 88-ių pernai nusipirktų mašinų.

„Patvirtiname, kad į Lietuvą atgabentos dvi mokomosios pėstininkų kovos mašinų versijos“, – BNS sakė ministerijos atstovas kapitonas Marius Varna.

2016-ųjų rugpjūtį pasirašytos sutarties vertė siekia 386 mln. eurų. Patį šarvuotį gamina Vokietijos konsorciumas ARTEC, o 30 milimetrų kalibro bokštelį – Izraelio bendrovė „Rafael“.

Krašto apsaugos ministerija teigia, kad jai nėra žinoma, kiek pinigų už pirkinį atiteks vokiečiams ir kiek izraeliečiams.

„Mes nežinome, kokia suma atitenka vokiečiams, o kokia – „Rafael“. Mes turime tik vieną tiekėją, iš kurio perkame galutinį sukomplektuotą produktą, o jau kaip jis susitaria su kitais – jo reikalas“, – BNS sakė krašto apsaugos ministro atstovė Vita Ramanauskaitė.

Kita „Boxer“ partija į Lietuvą turėtų būti atgabenta 2019 metais, visi šarvuočiai bus atvežti iki 2021-ųjų.

Jais bus aprūpinti du kariuomenės batalionai Rukloje ir Alytuje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite