Angle down Atgal

Į Lazdijus atkeliavo Trys Karaliai

Nepriklausomybės aikštė Lazdijuose šiandien vėl šurmuliavo nuo šventinio klegesio. Ne tik miesto, bet ir viso rajono gyventojai susirinko į tradicinę šventę – Tris Karalius.

Trys Karaliai – ne tik religinė šventė.  Tai – ypatingas laikotarpis, kuomet sparčiai pradeda ilgėti diena, nešdama vis daugiau saulės ir artindama pavasarį.

Ši diena reiškia ir didžiųjų metų švenčių pabaigą, todėl nuo pat ryto Nepriklausomybės aikštės pakraštyje atsirado priekaba, skirta mūsų namus puošusioms žaliaskarėms ir kitoms puošmenoms tvarkingai surinkti ir išgabenti iš miesto.

Vidurdienį, kaip šventiniu laikotarpiu lazdijiečiai buvo įpratę, savivaldybės administracijos darbuotojai juos kvietė vaišintis arbata ir mūsų krašto konditerių iškeptais meduoliais.

Į aikštę iškilmingai atkeliavę Trys Karaliai – Kasparas, Merkelis ir Baltazaras – atnešė glėbį dovanų. Jos skirtos tiems, kurie daugiausiai prisidėjo puošiant Lazdijų rajoną šventėms. Ypatinga padėka – kūrusiems šventines instaliacijas Adolfo Ramanausko-Vanago aikštėje šalia Lazdijų bažnyčios – jos visą mėnesį džiugino praeivius, šalia jų vyko kalėdinės fotosesijos, per socialinius tinklus keliavusios po visą pasaulį ir garsinusios Lazdijus. Dovanas įteikusi rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė dėkojo visiems, kurie prisidėjo, kad Riešutinių Kalėdų laikotarpis Lazdijuose būtų dar šviesesnis, gražesnis, turiningesnis.

Už originaliausią ir daugiausiai riešutų privertusią išgliaudyti Kalėdų instaliaciją  apdovanotas Lazdijų krašto muziejus.

Už sukurtą pasakišką Kalėdų stebuklą visame Lazdijų rajone – Lazdijų kultūros centras.

Už savanorystę ir pagalbą bei originaliausią šventišką Riešutinių Kalėdų papuošimą – Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės Lazdijų brigadininko generolo Adolfo Ramanausko-Vanago šaulių 104-oji kuopa.

Trijų Karalių dovanos taip pat atiteko:

Šventežerio mokyklai,

Lazdijų socialinės globos centrui „Židinys“,

Lazdijų viešajai bibliotekai,

Lazdijų seniūnijai ir Rudaminos tradicinių amatų centrui,

Lazdijų miesto seniūnijai,

Darželiui-mokyklai „Vyturėlis“,

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijai,

Lazdijų sporto centrui,

Dzūkijos VVG,

Lazdijų švietimo centrui,

Lazdijų darželiui-mokyklai „Kregždutė“,

Šeštokų mokyklai,

Lazdijų meno mokyklai,

Lazdijų socialinių paslaugų centrui,

Lazdijų rajono policijos komisariatui,

Lazdijų savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centrui,

Lazdijų turizmo informaciniam centrui,

Veisiejų Sigito Gedos gimnazijai,

Lazdijų rajono savivaldybės priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai,

Užimtumo tarnybai.

Didžioji Lazdijų eglė Nepriklausomybės aikštėje dar lieka nenupuošta. Rytoj, sausio 7 dieną, Šv. Kalėdas, o sausio 14 dieną – Naujuosius metus visame pasaulyje švęs ortodoksų (stačiatikių) ir sentikių bendruomenės. Todėl mūsų eglė švies šios bendruomenės, gyvenančios Lazdijų rajone, žmonėms.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite