REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Kovo 25 d. 16:37

Į Klaipėdą atplaukus keltui – pirmasis susirėmimas su pareigūnais

Klaipėda

Vitos Jurevičienės nuotr.

Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt


122752

Trečiadienio rytą uostamiestį pasiekė keltai, iš kurių keleiviai buvo pristatyti į Klaipėdos viešbučius. „Būta lengvų, bet tam tikrų incidentų“, - popiet surengtoje spaudos konferencijoje sakė meras Vytautas Grubliauskas.

V. Grubliauskas teigė, kad vienas iš kelto išlipusių vyrų tapo agresyvus, nesutiko karantinuotis, tad teko į pagalbą pasitelkti policijos pareigūnus.

„Asmuo atsisakė eiti į kambarį, kuris jam buvo priskirtas. Jis mėgino sėdėti foje. Tik policijos pareigūnų geranoriško pokalbio pagalba pavyko jį įtikinti, kad reikia užimti kambarį. Dėl to tikrai labai svarbus apsaugos klausimas“, - sakė situaciją stebėjęs Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Džiaugiasi pareigūnų pagalba

„Taip pat buvo karščiavimo atvejis, žmogui teko iškviesti medikus“, - kalbėjo uostamiesčio vadovas.

Anot jo, situacija buvo suvaldyta, tai liudija, kad pasiruošta ir galimiems incidentams.

Meras aiškino, su policijos pareigūnais pavyko suderinti veiksmų planą, kad visi keleiviai, vairuojantys automobilius, būtų surikiuoti vienoje kolonoje ir, lydimi pareigūnų, judėtų į Kauno, Kryžkalnio link.

„Yra keleivių, kuriems reikia kirsti sienos punktus, policijos palyda yra privaloma. Todėl įsitikinome, kad policijos palyda būt galima naudotis ir tais atvejais, kai nebūtų keleivių, kurie turi kirsti Lietuvos siena“, - džiaugėsi V. Grubliauskas.

Pasiekia netiksli informacija

Meras kalbėjo, kad dar antradienį Klaipėdoje esantys viešbučiai pasitiko iš užsienio grįžusius klaipėdiečius, kurie atvyko iš Palangos. O trečiadienį taip pat atvyko miestiečiai iš Vilniaus ir Kauno.

„Galiu pasakyti tiek, kad informacija dažnu atveju labai keičiasi. Pradžiai buvo informacija, kad Palangoje turi būti žmonės, kuriuos reikėtų parsivežti, tai nuvykus paaiškėjo, kad jų yra 30. Galite įsivaizduoti, koks tai buvo iššūkis, kurį reikėjo suvaldyti“, - sakė V. Grubliauskas.

Tačiau uostamiesčio vadovas akcentavo, kad Klaipėdos miesto savivaldybė derina veiksmus su kitų miestų ir rajonų savivaldybėmis. Tai, anot V. Grubliausko, vyksta sklandžiai.

Ypatingas dėmesys - šeimoms

V. Grubliauskas teigė ryte bendravęs su Sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga bei Vilniaus miesto merui Remigijumi Šimašiumi.

„Informavome, kad mes Klaipėdoje, kaip ir Vilniuje, tais atvejais, kai (atvyks – aut. past.) šeimos su mažamečiais vaikais, nėščios moterys, kurios turi reikalavimus atitinkančias sąlygas saviizoliacijai, tai tikrai tuo bus naudojamasi ir giliu mano įsitikinimu, tai būtų klaida šeimas su mažamečiais, nepilnamečiais vaikais, besilaukiančias moteris laikyti viešbučiuose, kuriose publika būna, švelniai tariant, labai įvairi“, - sakė V. Grubliauskas.

Anot jo, apie šią situaciją kol kas nekalba Vaiko teisių apsaugos tarnybos. V. Grubliauskas teigė, kad vaiko teisių sergėtojai turėtų aiškiai išsakyti poziciją šiuo klausimu.

„Yra vertybės, kurios turėtų būti užtikrinamos ir karantinavimo laiku“, - įsitikinęs Klaipėdos miesto meras.

Ar bus užtikrinta gyvūnų priežiūra?

V. Grubliauskas aiškino taip pat gavęs užklausų iš miestiečių, dar tik planuojančių keltis keltais. Anot jos, kyla klausimų ir dėl kartu su žmonėmis atkeliausiančių gyvūnų priežiūros.

„Atsakymo turbūt šiandien niekas neturi“, - apgailestavo meras.

Jis aiškino, kad tokie atvejai yra išskirtiniai, todėl dar neaišku, kaip tai bus sprendžiama. V. Grubliauskas teigė, kad neturi informacijos, ar tie viešbučiai, kurie priima karantinuotis keleivius Klaipėdoje, teikia gyvūnų priežiūros paslaugas. Bet, anot jo, apie šią problemą bus kalbama.

Kalbos apie medicinos punktą - neracionalios

V. Grubliauskas taip pat aiškino, kad kalbėti apie dar vieno šalia keltų pastatyto medicininio punkto, kuriame būtų tiriami galimi koronaviruso atvejai, nebūtų racionalu.

Esą tam tiesiog gali nepakakti žmogiškųjų resursų.

„Neabejoju, kad kalbėsimės su respublikinės ligoninės vadovais, kad galėtume išnaudoti jų neperkrautą infastruktūrą, filialus, kad tą (tyrimus – aut. past.) padaryti vietoje. Svarbu užtikrinti šią funkciją“, - aiškino V. Grubliauskas.

Kas saugos viešbučius?

Meras taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad uostamiestyje veikiantys viešbučiai kol kas susiduria su apsaugos problemomis.

„Nors Klaipėdoje didelių incidentų nebūta, tačiau įtampos tikrai yra. Ji daro savo. Tačiau net ir apsaugos tarnybos, į kurias buvo rodoma ir siūloma, į tai žiūri, švelniai tariant, labai skeptiškai ir santūriai. Todėl vertiname policijos pareigūnų geranoriškumą užtikrinti tų viešbučių apsaugą. Kita vertus, tuo pat metu norime labai aiškiai pasiųsti žinią valstybei, kad policija, turėdama kitų funkcijų ir įpareigojimų, prievolių, tikrai nesugebės to padaryti kiekvienoje vietoje“, - aiškino V. Grubliauskas.

Jis teigė esantis įsitikinęs, kad būtina kalbėti apie apsaugos alternatyvas. V. Grubliauskas teigė, kad galima kreiptis į kariuomenę arba Viešojo saugumo tarnybą.

„Kaip skaitome, viso tikrai pasitaiko ir būna. Aš ir meras kreipėmės dėl policijos pajėgų, matome, kaip jie stengiasi. <...> Tikrai reikėtų pasitelkti kariuomenę“, - merui antrino Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius G. Neniškis.

Ragino nelieti pykčio

Jis taip pat ragino klaipėdiečius, skambinančius specialistams, nelieti pykčio.

Anot jo, situacija dėl koronaviruso yra specifinė, ne į visus klausimus specialistai gali iškart atsakyti. Tad reikia šiek tiek palaukti.

„Kuo toliau, tuo labiau galime pateikti daugiau atsakymų ir efektyviai spręsti problemas“, - sakė G. Neniškis.

Jis skaičiavo, kad šiuo metu Klaipėdoje yra izoliuoti 72 žmonės. Tuo metu meras V. Grubliauskas aiškino, kad šiuo metu vietų užtektų 500-600 žmonių, tačiau jų skaičius dar bus didinamas.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA