Angle down Atgal

Į Kėdainių pakeles išmesta dar 200 padangų

Pirmadienį Kėdainių miesto seniūnijos darbininkai, atvykę tvarkyti pakelės medžių, nustėro – pakelės ir laukai buvo užversti naudotomis automobilių padangomis. Miesto tvarkdariams svyra rankos matant, kaip piktavaliai teršia gamtą ir visiškai nesibaimina gresiančių nemenkų baudų. Beje, tai jau antrasis atvejis, kuomet tokiu būdu Kėdainių rajone atsikratoma dideliu kiekiu padangų.

Ties Šventoniškiu

Kėdainių miesto seniūnijos darbininkai, kaip ir kiekvieną darbo dienos rytą, pirmadienį išskubėjo tvarkyti pakelėse augančių krūmų bei medžių. Šį kartą darbininkai vyko tvarkyti alėjos ties Šventoniškio kaimu. Tačiau vaizdas, kurį jie išvydo, švelniai tariant išmušė iš vėžių.

Pakelėje gulėjo suverstos kelios krūvos padangų. Dalis jų buvo išmesta tiesiog laukuose, pakelės melioracijos grioviuose. Iš viso darbininkai suskaičiavo, kad savaitgalį į šį gražų gamtos kampelį teršėjai išmetė per du šimtus įvairiausių naudotų padangų.

Teks surinkti

„Vaizdelis iš tikrųjų šokiruoja. Kuriame amžiuje mes gyvename, kad žmonės tokiu būdu atsikrato padangomis? Juk jas reikia pristatyti į sąvartyną, o ne pakelėse, pamiškėse išmesti. Galimai padangas išmetė kažkokia įmonė, nes gyventojui toks kiekis tikrai per didelis.

Pasakysiu atvirai, mes surinksime tas padangas, kadangi jos yra bešeimininkis turtas ir išmestos tampa seniūnijos reikalu. Tik gaila, kad yra žmonių, kurie taip elgiasi.

Jei kas žino ar turi informacijos, kas taip atsikratė padangomis, prašome kreiptis į miesto seniūniją. Tik kartu galime užkirsti kelią tokiems grubiems gamtos teršimo atvejams“, – sakė pirmasis padangų šiukšlyną pirmadienio rytą aptikęs miesto seniūnijos Darbo organizavimo inžinierius Vytautas Petraitis.

Kiek anksčiau „Rinkos aikštę“ pasiekė dar viena informacija apie Sirutiškio kaime daromą šiukšlyną. Ten prie buitinių atliekų konteinerių žmonės sukrovė baldus, padangas, šiferį ir kitas atliekas, kurių vežėjas neveža. Šiukšlėmis žmonės užteršė net Sirutiškio dvarą.

Šias atliekas žmogus pats turi pristatyti į Zabieliškio sąvartyną arba atliekų surinkimo aikštelę prie Kėdainių miesto katilinės.

„Sirutiškyje daromas toks šiukšlynas. Sudėtas šiferis, kurio tikrai niekas neveš, ir kitos statybinės atliekos. Šiferį kažkas atvežė ir į Sirutiškio dvarą. Liūdna, kad taip teršiama aplinka, kai kiti ją puoselėja“, – piktinosi vietos gyventoja Roma Karošienė.

Šėtos gatvėje

„Rinkos aikštė“ sulaukė pranešimų, kad ir Šėtos gatvėje, panaikinus stambiagabaričių atliekų konteinerius žmonės atliekas krauna prie elektrinės pastato. Žurnalistams nuvykus į nurodytą vietą informacija pasitvirtino. Šalia elektrinės buvo sukrautos stambiagabaritės atliekos, kurios turėjo būti išvežtos į Zabieliškio sąvartyną arba atliekų surinkimo aikštelę prie Kėdainių miesto katilinės.

Išvertė dvi priekabas

Prieš keletą dienų „Rinkos aikštė“ rašė apie išverstas dvi didžiules mašinas naudotų padangų Pelėdnagių seniūnijoje, ties Šilainių kapinėmis. Susisiekus su Pelėdnagių seniūnija paaiškėjo, kad jau imtasi atitinkamų veiksmų bei bus siekiama, kad teršėjai neliktų nenubausti.

„Duomenys perduoti policijai ir aplinkosaugininkams. Matosi, kad padangos buvo atvežtos sunkvežimiais, nes liko žemėje jų ratų žymės. Padangų prie kapinių išversta labai daug. Spėjame, kad apie du sunkvežimius. Visos padangos yra naudotos, jos yra pritaikytos lengviesiems automobiliams. Šiuo metu yra tikrinama vaizdo medžiaga, atliekami kiti veiksmai, bendraujama su gyventojais, bendruomenėmis, atsakingomis institucijomis. Kaltininkai bus surasti ir nubausti“, – patikino Pelėdnagių seniūnas Edvinas Pagirskas.

Ragina pranešti

Kėdainių rajono savivaldybė ragina gyventojus pastebėjus teršiamą gamtą apie tai informuoti specialistus. Nuo šiol savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus telefonu 8 800 41 510 bus galima pranešti ir apie galimus aplinkos apsaugos pažeidimus. Telefono numeris gyventojams – nemokamas. Jis bus prieinamas visą parą.

Skambinti galima pirmadieniais–ketvirtadieniais – 8.00–17.00 val., penktadieniais – 8.00–15.45 val. Po darbo valandų visi pokalbiai bus įrašomi. Gavę gyventojo skambutį, Viešosios tvarkos skyriaus specialistai užfiksuos gautą informaciją ir ją užregistruos skambučių žurnale. Operatyviai vyks į gyventojo nurodytą įvykio vietą, kurioje su aplinkosaugininkais įvertins pažeidimą.

Specialistai nuolat bendradarbiaus ir su skambinusiais gyventojais bei juos informuos apie jų praneštus pažeidimus.

Turite tvarkyti patys

Nuo šių metų vasario 17 dienos Kėdainių miesto teritorijoje nebeliko didžiųjų atliekų konteinerių. Žaliąsias atliekas iš gyventojų neribotai ir nemokamai priims Zabieliškio sąvartynas, o statybines atliekas nemokamai bus galima pristatyti patiems į surinkimo aikštelę mieste.

Žaliosios atliekos neribotais kiekiais priimamos Zabieliškio sąvartyno teritorijoje esančioje žaliųjų atliekų laikymo aikštelėje (Zabieliškio k., Kėdainių r. sav., tel. 8 682 55 785. Darbo laikas: pirmadieniais−sekmadieniais nuo 8 iki 20 val.)

Didelių (stambių) gabaritų atliekos ir buityje susidarančios statybinės atliekos priimamos didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėje (J. Basanavičiaus g. 97A, Kėdainiuose. Darbo laikas: antradieniais−penktadieniais nuo 10 iki 19 val., šeštadieniais – nuo 9 iki 16 val. Pirmadienis ir sekmadienis − nedarbo diena.)

Daugiau naujienų apie Kėdainių rajoną skaitykite www.rinkosaikste.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite