Muitinės nuotr.
Angle down Atgal

Į Kaliningradą pašto siuntas gabenusiame automobilyje muitininkai aptiko vandens pypkių tabako kontrabandą

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį Medininkų kelio posto muitininkai sulaikė krovininį furgoną, kurio vairuotojas deklaravo tranzitu per Lietuvą į Rusijos Kaliningrado sritį gabenantis pašto siuntas.

Tačiau patikrinę maišus su tariamu paštu, pareigūnai juose aptiko 389 kg vandens pypkių tabako. Automobilis ir vairuotojas sulaikyti, pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos.

Krovininis furgonas „Fiat Ducato“, vairuojamas Rusijos piliečio I. K., į Medininkų kelio postą iš Baltarusijos atvažiavo birželio 16–ąją, apie 23.30 val. Vairuotojas sakė į Rusijos Kaliningrado sritį gabenantis maišus su pašto siuntomis. Nors maišai išties buvo plombuoti Rusijos pašto plombomis, muitinio tikrinimo metu pareigūnai kai kuriuose jų pastebėjo medžio drožles. Patikrinus detaliau, panaudojus ir mobiliąją rentgeno kontrolės sistemą, paaiškėjo, kad dalis jų išties prikimšti medienos pjuvenų, kitoje – dalyje – dėvėti rūbai, na, o likusiuose pareigūnai aptiko 7 780 pakelių (389 kg) vandens pypkių tabako. Jų vertė, įskaitant privalomus sumokėti mokesčius – apie 39 tūkst. eurų.

Muitinės kriminalinės tarnybos Vilniaus skyriuje dėl kontrabandos buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra. Krovininis furgonas ir tabako krovinys sulaikyti, sulaikytas ir „Fiat Ducato“ vairuotojas, kuriam gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite