Angle down Atgal

Į įsimintiniausio pernai metų Kauno menininko titulą pretenduoja 9 nominantai

Kaip ir kasmet, taip ir šįkart, miesto savivaldybės įsteigtiems Kauno menininkų namams paskelbus apie tradicinius įsimintiniausio 2020 metų Kauno menininko rinkimus, susilaukta nemažai įvairių kūrybinių organizacijų bei įstaigų pasiūlymų.

VšĮ „Kaunas 2022“ nominavo architektą ir gidą Algimantą Grigą, o architektų pora Šarūnas Kiaunė ir Asta Kiaunienė tapo Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyriaus nominantais. Kauno šokio teatras „Aura“ įsimintiniausia metų menininke mato savo įkūrėją bei vadovę, choreografę ir pedagogę Birutę Letukaitę, Nacionalinis Kauno dramos teatras linkęs tokį titulą suteikti režisieriui Gyčiui Padegimui,

Tarp nominintų yra ir šokėja, choreografė Vilma Pitrinaitė (pasiūlė Šiuolaikinio šokio asociacija), videomenininkas ir režisierius Marius Paplauskas (Scenos meno kritikų asociacija), fotomenininkas Donatas Stankevičius (Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyrius), performanso menininkė Vaida Tamoševičiūtė (galerija „Meno parkas“), šokėjas ir choreografas Mantas Stabačinskas (VšĮ „Kauno bienalė“).

Įsimintiniausio Kauno menininko rinkimus Kauno menininkų namai surengė jau 23-ią kartą.

„Žinant, kokių iššūkių ir apribojimų kūrėjai patyrė 2020-aisiais, individualių kūrybinių projektų ir kitų veiklų gausa išties stebina. Šį kartą pateiktos net devynios menininkų, kūrusių Kaune ir apie Kauną arba garsinusių miesto vardą toli už jo ribų, nominacijos. Įdomu tai, kad dauguma kūrėjų neapsiribojo vienu žanru ar menine raiška, – vyko nemažai bendrų kūrybinių veiklų, kurių metu menininkai kūrė kartu su įvairiomis bendruomenėmis, profesionalų grupėmis arba su jomis dalijosi savo žiniomis. Ši tendencija nėra atsitiktinė, – menininkų vaidmuo ir atsakomybės pastarajame laikmetyje gerokai prasiplėtė. Džiugu, kad Kaunas su savo kūrėjais vis darniau atliepia pasaulio tendencijas“, – sakė Kauno menininkų namų direktorė Rūta Stepanovaitė.

Pasak jos, rinkimų laureatą išrinks specialiai konkursui sudaryta ekspertų komisija. Nugalėtojas bus paskelbtas vasario 25 dieną. 

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite