Angle down Atgal

Į Ignalinos gatves išriedėjo vakuuminis lapų siurblys

Prieš porą dienų į Ignalinos gatves išriedėjo nauja technika – vakuuminis lapų siurblys. Šiandien jis jau dirbo visu pajėgumu. Ignalinoje dar nematytas, pasauly plačiai naudojamas įrenginys padės efektyviau surinkti nukritusius medžių lapus, kurių mūsų žaliame mieste rudenį susikaupia nemažas kiekis.

Kaip sakė savivaldybės įmonės „Kompata“ direktorius Vytautas Potapovas, įrenginį bendrovė galėjo įsigyti, tik gavusi Ignalinos rajono savivaldybės dotaciją. Siurblys nenaujas, tad  ir kainavo maždaug perpus pigiau: nesumokėta ir trijų tūkstančių eurų. Sį „Kompatos“ darbuotojai patys susikonstravo „narvą“ lapams, sumontavo siurblį ant mašinos priekabos, tad dabar jau nereikia patiems rankomis, semti lapų ir krauti jų į priekabą. Mažiau reikia darbo rankų, tad laisvi darbininkai, pasak įmonės vadovo, gali atlikti kitus darbus.

Vairuotojas Valdas Garla naująja technika patenkintas., tik pastebi, kad dirba siurblys gana garsiai, o darbus lėtina šiame įrenginyje esantis „malūnas“, smulkinantis susiurbtus lapus.. Vakar ir užvakar buvo tik bandomieji reisai, šiandien vyrai dirba visu pajėgumu. Šiomis dienomis buvo renkami lapai nuo gatvių, ateis eilė ir kitoms sukrautoms lapų krūvoms.

Reikia ir paskubėti - kolei lietus nepriplojo lapų prie grindinio. Surinkti lapai kompostuojami žaliųjų atliekų aikštelėje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite