Į geresnę santuoką - šmaikštaujant (V)

Vilnius
Irma Bagūnė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Tęsiame straipsnių ciklą iš seminaro "Per juokus - į geresnę santuoką". Šį kartą apie tai, kaip svarbu priimi vienam kitą, tačiau ir sąlygas kelti privalu - besąlyginė meilė sugriaus santuoką.

Jei ryšys trapus - daug reikalauti negali

Žmonės dažnai romantiškai kalba apie besąlyginę meilę, tačiau besąlyginė meilė sugriaus santuoką. Net Biblija - sąlygų rinkinys. Besąlygiški santykiai su vaiku pažadins jame drakoną, o besąlygiški santykiai su paaugliu sugriaus jo, o kartu ir visos visuomenės gyvenimą.

Besąlygiška meilė gražiai skamba, bet tai nesveika, negera, nešventa. Tai nėra tiesa.

Merginoms reikia išmokti imti santykiuose, pateikti sąlygas. Kuo stipresni ryšiai, tuo stipresnės sąlygos. Toli nepažengsi, jei iš vyro nieko nereikalausi. Sąlygos vyrams nepatinka, bet tai - sveika. Neteisinga, kai žmona vis duoda ir nieko negauna mainais. Moterys tai gali pakeisti. Reikia suprasti, kad imdamos, jos padarys santykius sveikesniais. Vyrams sunkiai sekasi suprasti, ko moteris nori. Jie negeba nuspėti, todėl jiems reikia pasakyti.

Moteris lieja ašaras, besiguosdama, kad vyras su ja niekada nesikalba. O kokie jų meilės reikalai? Viskas gerai. Tai reiškia, kad kai tik vyras užsigeidžia sekso, moteris su juo mylisi, nepaisant to, kad jis su ja nesikalba? Kodėl? Nes taip yra išmokyta. Moteris blogai išmokyta. Reikia priimti vienam kitą, bet tai nereiškia, kad neturi būti sąlygų.

Bankas juk suteikia paskolą tik tada, kai pasirašai dokumentus. Bankas juk neatstumia, jis iškelia sąlygas. Todėl ir vyrui moteris turi iškelti sąlygą: kai jis su ja pasikalbės, tu jį lovoje išversi iš koto.
Tai sveika, tai nėra blogai. Dažniausiai vyras neprieštaraus, nes bandai gauti kažką mainais. Jei ryšys trapus, daug reikalauti negali.

Sugrįžk išvaduoti savo merginos!

Moterų ir vyrų mastymas skiriasi. Skiriasi ir vyrams bei moterims patinkantys filmai. Filme vyrams būtinai kas nors turi mirti. Ir kuo žiauriau, tuo vyrams labiau patinka. Taip yra visiems pasaulio vyrams - juose dega troškimas patirti nuotykį, nugalėti priešus, siekti svajonės. Net berniukai daro kažką pavojinga. Juk kokia prasmė žaisti, jei lieki su abiem akimis?

Vyro širdį užlieja palaima matant, kaip vienas vyras kitam išspardo subinę. Tai duota Dievo. Dievas - pirmarūšis subinspardys. Net Biblijoje rašoma, kad Jėzus grįš, ir jo drabužiai bus permirkę krauju. Geras!

Vadinasi, bus spardomos subinės!

Filmai moterims kitokie. Moteris gali kelias valandas žiūrėti, kaip keturios moterys šnekučiuojasi virtuvėje. Vyras, drauge su žmona žiūrintis tokį filmą, norės nusišauti, o moterims tai patinka. Nes jos kuria santykius.

Kodėl vedę vyrai daugiau uždirba? Nes jie labiau įgudę santykiuose. Vesdamas moterį vyras veda tarpusavio santykių vadovėlį. Viengungis lieka toks, koks atėjo į pasaulį - be nuovokos.

Vis dėlto, vienas siužeto vingis patinka abiems - didvyris filmo pabaigoje grįžta pasiimti savo merginos. Jis išlaisviną ją, ir vyrai, stebėdami šią sceną vyrai sako :"Taip", o merginos :"O taip, taip, taip."

Vyrai turi siekti svajonės, nugalėti kliūtis, tik neužmiršti savo merginos. O kur buvo Adomas, kai žaltys įkalbinėjo Ievą atsikąsti obuolio? Jis buvo šalia ir nieko nedarė. Jis neatliko savo pareigos, neapsaugojo Ievos.

Jis juk turėjo išspardyti žalčiui subinę, tačiau jis nieko nesakė ir nieko nedarė. Nes buvo bailys ir bailių tėvas. Tėvas vyrų, kurie vadina save vyrais tik sapnuose.

Jie - bestuburės medūzos, mėgdžiotojai, bijantys įsipareigoti savo žmonai ir vaikams. Tai ne vyrai.

Nugalėk kliūtis, neužsisuk savo menkame pasaulėlyje taip, kad užmirštum apie merginą. Jei pernelyg užsibūsi darbe, vieną kartą pakilk iš vietos ir eik pasiimti merginos. Ateik į vietą, kur ji yra priešų nelaisvėje - tavo vaikų būryje - ir išvaduok ją.

Kaip pelnyti taškų?

Kaip gi išlikti santuokoje, vienam kito nenudėjus? Pirma taisyklė - vengti kartėlio ir įsižeidimų. Kartėlis gali susikaupti, kai vienam sutuoktinių atrodo, kad jam užkrauta visa santykių našta. Žmogus įsižeidžia ant sutuoktinio. Vyrai ir moterys skirtingai skaičiuoja, kuriam našta tenka didesnė.

Vyrai visuomet sau skiria papildomai taškų už kiekvieną veiksmą. Jau vien už tai, kad išsiropštė iš lovos, skiria sau 500 taškų. Tada eina į darbą, uždirba pinigų ir skiria sau 2 tūkstančius taškų. Tada pareina namo, nelakstę paskui svetimus sijonus, ir dar sau skiria kelis tūkstančius taškų. Tada grįžta namo, įkrenta į fotelį ir mano, kad stipriai lenkia taškais žmoną. Todėl suteikia galimybę jai jį pasivyti.

Tai nėra teisingai, bet tai vyksta vyro smegenyse. Jis jaučia nepasitenkinimą, jei žmona verčia jį kažką daryti. Nes jis įsitikinęs, kad surinko taškų kur kas daugiau už tave.

Moterys rezultatą skaičiuoja kiek kitaip. Už atsikėlimą iš lovos vyrą mylinti ir branginanti žmona duoda vieną tašką. Už tai kad vyras grįžta namo ir už tai, kad nelakstė paskui svetimus sijonus, jis gauna dar po vieną tašką. Tai reiškia, kad namo jis grįžta pelnęs tris taškus.

Ji virė, valė tualetą, mokė vaikus groti pianinu ir sau skiria 14 taškų. Ir vyras nenori nieko daryti? Tada ji ima šaukti ant vyro. Vyrai labai nusimena, nes supranta, kad ką bedarytų, gaus tik po vieną tašką? TAIP.

Bet gera žinia, kad tokį skaičiavimą galima panaudoti savo naudai. Nes moterys reaguoja į mažiausią pagalbos gestą ir už jį atsilygina kaip už didelį darbą.

Vyrai mano, kad reikia padaryti kažką didingo, jie nenori imtis mažų darbelių, nes jiems tai nieko nereiškia. Jie nepadeda ne todėl, kad nekenčia jūsų. Smulkūs darbeliai jiems - tuščia vieta.

Kai rodai dėmesį, darai malonias staigmenas - moteris tave bus be proto įsimylėjusi visą gyvenimą. Už kiekvieną staigmenėlę vyras gauna tašką. Vyras prisimena moterį keturis kartus per metus. Nuperka brangias dovanas. Bet taip moters neišlaikysi. Jai - tai tik keturi kartai per metus. Tu - nevykėlis!

Moterį galima padaryti laiminga nė piršto nepajudinant. Atsikeli ryte - pasiklok lovą. Pelnysi tašką. Nešvarių apatinių kalnas miegamajame? Susirink juos ir įmesk į skalbyklę - pelnysi tašką. Nuvalyk stalą po vakarienės, užuot sudribęs prie televizoriaus. Pelnysi tašką.

Nupirk moteriai rožę - pelnysi tašką. Nudžiugęs vyras nuperka tuziną rožių, manydamas, kad pelnys tuziną taškų. Deja - pelnys vieną tašką. Moteriai mieliau gauti po vieną rožę dvylika kartų, nei vieną kartą - dvylika rožių.

Suplanuok iš anksto nusivesti moterį pavakarieniauti penktadienio vakarą. Pasakyk jai, kad pasirūpinai, kur palikti vaikus. Nesistenk nustebinti moters - pasakyk jai iš anksto. Vos praneši, ką ketini daryti - o jau turi tašką. O kai ji darbe apie tai papasakos kolegėms, kaskart jai pasakojat tu pelnysi po tašką. Nedarydamas nieko. Pašnekovės vyras - tas vargšas liurbis - kaskart vieno taško neteks.

Vyras nori jaustis žmonos didvyriu

O kaip moteriai pelnyti daug papildomų taškų iš vyro? Seksas yra geras būdas pelnyti iš vyro taškų. Kitas būdas - tikėjimas juo. Kiekvienas vyras nori, kad žmona juo pasitikėtų, kad jis būtų jos didvyriu.

Moterys neretai vyro idėjas pavadina kvailyste, sako, kad jam nepasieks. Taip jos daro žalą vyrui ir tarpusavio santykiams. Vyrai yra kaip mergaitės. Jie nemėgsta atstūmimo ir kritikos.

Jei jis dalijasi savo svajonėmis, o jūs pasijuokiate, darote milžinišką žalą. Privalai būti didžiausia vyro gerbėja, antraip jis nebesidalys su tavimi savo svajonėmis.

Manote tarnybiniai romanai užsimezga todėl, kad kita moteris gražesnė? Jo darbovietėje atsiradusi kažkokia "mergšė", jo idėją pagirs, jį palaikys. Štai dabar žmona turi bėdos. Merginos turi suprasti, kad dauguma romanų prasideda ne dėl sekso. Reikia parodyti vyrui, kad esi jo didžiausia gerbėja.

Yra moterų, kurios atvirai rėžia vyrui: visi mano, kad tu proto bokštas, bet aš žinau, kad tu - idiotas. Gal moteris mano, kad ji atlieka Dievo darbą?

Didžiausiais komplimentas vyrui, kai prie jo prieina žmona ir pasako: "Tu šiandien puikiai pasirodei."

Perkrovimo mygtukas - atleidimas

Santuoka turi tokį dalyką - sistemos perkrovimo mygtuką. Viskas gali grįžti į pradinę padėtį. Dievas yra davęs mums tokį "mygtuką".

Šis mygtukas - atleidimas. Labiausiai kenčia tas, kuris nenori atleisti. Neatleidimas - tai tarsi nuodų rijimas, tikintis, kad nusinuodys kitas.

Atleidimas yra veiksmas, o ne emocija. Atleidimas, kai sakau: "Aš atleidžiu tau. Niekada ateityje to nepanaudosiu prieš tave, niekada nekalbėsiu apie tai nei su tavimi, nei su kitais."

Atleidimas labiau susijęs su liežuviu, nei su mintimis ir širdimi. Jei apie tai kalbi - nesi atleidęs. Turi tai palikti - štai kas yra atleidimas.