REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2022 m. Sausio 8 d. 11:40

Iš idėjinio šeimos ūkio – į „Eurovizijos“ atrankų sceną

Šiauliai

Grupės „Mėnulio fazė“ lyderis Vladas Chockevičius. Renaldos Kriščiūnaitės nuotr.

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


200028

2022-ieji grupei „Mėnulio fazė“ ir jos lyderiui Vladui Chockevičiui prasidėjo ypatingai. Sausio 1-ąją grupė pristatė naują dainą „Give Me A Sign“ ir jos vaizdo klipą. Su šia daina „Mėnulio fazė“ atveria naują muzikinį etapą ir žengia į „Eurovizijos“ atrankų sceną.  Muzikos ir žodžių autorius, Akmenės rajone gyvenantis ir idėjinį šeimos ūkį puoselėjantis grupės lyderis V. Chockevičius pripažįsta, kad nauja daina siekia įkvėpti pokyčiams, paskatinti labiau mylėti gamtą, save ir tuos, kurie yra šalia.

Apie gyvenimą kaime, muziką, kūrybą ir naujausią iššūkį – sprendimą dalyvauti nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje, V. Chockevičius sutiko papasakoti ir Etaplius.lt skaitytojams.

Iš Londono – į kaimą Akmenės rajone

– Socialiniuose tinkluose apibūdinate  save kaip vyrą, tėvą, ūkininką, atlikėją, muzikos prodiuserį, kompozitorių. Kaip sekasi derinti šias gana skirtingas veiklas? Kaip susidėliojate prioritetus?

– Nelabai daug galvoju apie tai. Tiesiog darau ir stengiuosi visose veiklose padaryti geriausią, ką galiu. Vienareikšmiškai man pačioje pirmoje vietoje yra šeima. Darnos išlaikymas šeimyniniuose santykiuose yra viso ko pagrindas ir tai labai daug prisideda prie to, kad ir kitose veiklose sektųsi.

Ūkininkavimo veikla dažniausiai užsiimu vasaros metu. Žiemą būna daugiau laisvo laiko, tad galiu darbuotis studijoje, užsiimti kūryba. Koncertai dažniausiai vyksta savaitgaliais, tai taip pat galiu pasiderinti laiką. O ir taip smagiau: vieną dieną darbuojuosi su traktoriumi, o kitą dieną švarus ir pasipuošęs dainuoju scenoje – labai įvairu ir darbas nepabosta. Viena turbūt bėda, kad nebėra ribų, kur prasideda darbas, o kur laisvalaikis. Taip yra, nes visomis veiklomis mėgaujuosi vienodai. Jei nepatiktų – tuo neužsiimčiau.

menuliofaze-1.JPG

– Gyvenate Akmenės rajone. Čia turite idėjinį ūkį, čia esate įkūręs ir garso įrašų studiją. Kas Jus atvedė į kaimą? Kodėl pasirinkote ramybę atokioje kaimo vietovėje, o ne triukšmingą gyvenimą didmiestyje, kur galbūt ir galimybių suktis muzikos industrijoje būtų daugiau?

– Į kaimą iš Londono su žmona atsikėlėme prieš aštuonerius metus. Mes abu svajojome gyventi kaime, tuo labiau, kad prie didelių atstumų jau buvome pripratę Londone, tad nuvažiuoti iki Šiaulių ar kito didmiesčio neatrodė taip toli. Miesto ritmas niekur nedingo – kai prireikia, jis greitai pasiekiamas.

Visą gyvenimą gyvenau mieste, iš pradžių – Kaune, tada – Londone, ir tiesiog natūraliai atėjo laikas, kai norėjosi gyventi kur yra daugiau šviežaus oro, žaliuojančių medžių, daug erdvės. Labai norėjome ir vaikus auginti tokioje erdvėje. Gal pasirinkta vietovė iš pradžių šiek tiek buvo iššūkis muzikavimo atveju, nes koncertuoti dažnai tenka aplink didmiesčius – ilgos kelionės. Tačiau ir prie to jau pripratau, tai nebesukelia nepatogumo.

Muzika lydi nuo vaikystės

– Kaip Jūsų gyvenime atsirado muzika? Kodėl pasirinkote tokį kelią? Kaip gimsta Jūsų dainos?

– Mano visa šeimyna, tėvai ir broliai, yra muzikuojantys, su muzika augau nuo pat mažumės. Tėvų pastangomis lankiau muzikos mokyklą, vėliau jau gyvenant Anglijoje drauge su jaunesniuoju broliu pradėjome koncertuoti su savo pirmosiomis grupėmis. Koledže mokiausi muzikos technologijų ir kompozicijos, lavinau savo įgūdžius pas garsius vokalo mokytojus kaip Kip Winger, Edward Staunton, Matt Thompson. Muzika visada buvo šalia.

Kai tik grįžome gyventi į Lietuvą, turėjau kelerių metų pertrauką nuo muzikos. Su žmona buvome labiau užsiėmę namų statybomis ir ūkio kūrimu. Tačiau laikui bėgant pajutau, kad muzika yra mano kelionės šiame gyvenime didelė dalis. Tad po truputį ji sugrįžo į kasdienybę. O šiuo metu tai yra viena iš mano pagrindinių veiklų. Supratau, kad tiesiog negaliu nedainuoti ir nekurti.

Kiekvienos dainos atsiradimo istorija labai įvairi. Jos dažniausiai atsiranda po tam tikrų gyvenimo įvykių, patirčių. Vienos iš didesnių įvykių, kitos iš smulkmenų, bet jos visos pasakoja savo istoriją. Dažniausias scenarijus būna: pasiimu akustinę gitarą, ir pradedu improvizuotai dainuoti melodijas, kurios palengva įgauna formas, žodžius. Būna ir taip, kad sukuriu visą muziką studijoje, o tada lygiai tą patį darau jau turint visą muziką – dainuoju melodijas, kurios virsta į žodžius. Prie muzikos ir žodžių idėjų labai daug prisideda ir mano mylimoji Laima. Visada su ja konsultuojuosi ir prašau patarimo dėl melodijų ar tam tikrų frazių pasirinkimo.

 

menuliofaze-5.JPG

– Kaip atsirado grupė „Mėnulio fazė“? Ką reiškia jos pavadinimas? Papasakokite apie grupės veiklą.

– Prieš keletą metų subūriau grupę bendraminčių ir koncertavome kaip „Vladas Chockevičius ir grupė“. Tačiau ilgainiui pajutau, kad visam šiam dariniui reikalingas pavadinimas, šioks toks identitetas. „Mėnulio Fazė“ atsirado visai natūraliai. Mėnulis mane visada domino, o pilnatys mano mėgstamiausias laikas – kaip bebūtų keista, tuo metu  jaučiuosi geriausiai. Antrasis žodis „fazė“ pritapo labai lengvai, nes įnešė į pavadinimą simbolikos. Tad šiuo atveju šis projektas, kaip ir mėnulis, turi savo fazes – būna fazė, kai dainuoju solo, būna fazė, kai koncertuoju su visa grupe. Kitaip sakant – nėra ribų, kokios formos ši grupė bebūtų.

„Mėnulio Fazė“ man neatsiejama nuo autorinės muzikos. Tai yra mano muzikinis kelias, kuriame dalinuosi savo kūryba, prie kurio prisijungia bendraminčiai, kartu grojame ar kuriame ką nors gražaus. Tuo pačiu su grupe esame paruošę ir kitų atlikėjų žinomų lietuviškų ir angliškų dainų programą, su kuria koncertuojame ne tik viešose renginiuose, bet ir privačiose šventėse, vestuvėse, jubiliejuose ir panašiai.

Tikslas – pasiekti klausytojų širdis

– Šiemet su grupe „Mėnulio fazė“ dalyvausite nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje „Pabandom iš naujo“. Kaip kilo ši mintis? Kokiomis nuotaikomis žengsite į atrankos sceną? Kokius tikslus sau keliate?

– Tikrai taip! Tai naujas etapas mano muzikiniame kelyje. Tai taip pat „Mėnulio fazės“ debiutas scenoje. „Eurovizija“ jau senai domino. Gimus naujai dainai anglišku tekstu, supratau, kad ji ir gimė  „Eurovizijos“ pasirodymui. Manau, tai puiki platforma parodyti savo kūrybą platesnei auditorijai.

Esu nusiteikęs labai pozityviai. Kiekviena patirtis yra vertinga, tad laukiu nesulaukiu savo „Eurovizijos“ pasirodymų. Kaip ir kitų „Eurovizijos“ dalyvių, manau, tikslas yra tas pats – laimėti. Tačiau visame tame kelyje link pergalės yra daug mažų pergalių ir džiugių momentų, tokių kaip dalijimasis emocija ir patirtimi su klausytojais, naujos pažintys ir atradimai, kurie ne ką menkesni.

menuliofaze-4.JPG

– Esate dainos „Give Me A Sign“ muzikos ir teksto autorius. Papasakokite, kaip gimė ši daina. Ar ją rašėte specialiai nacionalinei „Eurovizijos“ atrankai? Kokia jos istorija ir ką šia daina norite pasakyti?

– „Give Me A Sign“ gimė dar 2021 metų pavasarį. Pajutau norą išbandyti ir parašyti dainą anglų kalba. Prie šio kūrinio nemažai prisidėjo ir mano žmona Laima. Ji padėjo sugalvoti ir mano sceninį stilių pasirodymui, režisavo vaizdo klipą.

Angliškai esu parašęs labai daug dainų, tačiau nuo tada, kai grįžau gyventi į Lietuvą, tai yra pirmas angliškas kūrinys. Ši daina yra apie viltį. Apie viltį, laukiant ženklo įkvėpimui, judėjimui pirmyn, kai būna sunku. Ir tas vilties ženklas visada yra, nors ir pasislėpęs. Tik kartais žiūrime ne ten, kur reikėtų žiūrėti. Kartais mažuose dalykėliuose ir yra visas stebuklas. Šioje dainoje yra įamžintos mano asmeninių išgyvenimų emocijos, tad man ji yra labai svarbi ir ypatinga.

Daina ir vaizdo klipas jau sulaukė susidomėjimo

– 2022-uosius metus pradėjote išleidę „Give My A Sign“ vaizdo klipą. Kaip sekėsi jį kurti? Kokių reakcijų jau sulaukėte?

– Kadangi pati daina buvo pabaigta dar vasarą, o klipas nufilmuotas rudenį, labai laukiau išleidimo datos. Nufilmavome sename Klaišių dvare, esančiame Akmenės rajone. Labai įspūdinga ir išskirtinė vieta. Man labai patinka senieji dvarai.  Pastatas yra apleistas, tad jo ateitis neaiški, todėl labai džiaugiuosi, kad su komanda įamžinome šį dvarą vaizdo klipe – tokį, koks jis yra šiandien.

Reakcijos nuostabios! Labai džiaugiuosi. Nors dar nebuvo paties pasirodymo „Eurovizijos“ scenoje, jau gaunu palaikančių žinučių, komentarų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Kol kas ši daina turi sėkmingiausią pradžią mano kūrybiniame kelyje. Man tai geras ženklas, motyvacija nesustoti ir judėti pirmyn.

Prie vaizdo klipo, kaip jau minėjau anksčiau, labai daug prisidėjo mano žmona, sugalvodama aprangos stilių, režisūrą ir vaizdines idėjas. Filmavo kameros meistras Elvinas Skabeikis, su kuriuo kartu jau esame nufilmavę ne vieną „Mėnulio Fazės“ vaizdo klipą.

menuliofaze-2.JPG

Siekia įkvėpti geriams darbams ir pokyčiams

– Baigiantis metams įprasta išsikelti tikslus kitiems metams. Ko Jūs tikitės iš 2022-ųjų? Kokius tikslus išsikėlėte? Ko sieksite šiemet?

– Jaučiu, kad tai bus labai įdomūs metai. Jau dabar turiu bagažą naujų dainų, prie kurių toliau dirbu. Jas išleisiu šiais metais. Ūkyje taip pat yra šiek tiek atsinaujinimų. Ūkio procesuose atsirado pasikeitimų, kurie užtikrins tvaresnį ūkininkavimą, ir  tuo labai džiaugiuosi. Niekas veltui neatsiranda. Dideli pasiekimai reikalauja didelių pastangų. Tad tokie ir tikslai – dar labiau stengtis dėl to, kuo tikiu.

– Ką pasakytumėte nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos žiūrovui? Kodėl jis turėtų balsuoti už Jūsų dainą?

– Tikiu, kad savo ir savo šeimos gyvenimo būdu ir pasaulėžiūra galime įkvėpti, jei ne visą žmoniją, tai bent vieną ar kitą žmogutį keistis: tapti draugiškesniais aplinkai, nurimti ir džiaugtis mažais stebuklais, vertinti artimuosius. Apie tai ir yra ši daina. Apie tai yra ir visos kitos mano dainos, apie tai yra ir „Mėnulio Fazė“. Apie žmogiškumą ir ką reiškia būti Žmogumi ši didžiosios Ž. Tikiu, kad ši daina palies klausytoją ir įkvėps geriems darbams, galbūt ji taps kam nors ir tuo stebuklinguoju ženklu keistis.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA