Angle down Atgal

Į Baltarusiją vykti siūlomi devyni Lietuvos parlamentarai

Seimo Užsienio reikalų komitetas (URK) į Baltarusiją siųsti siūlo devynis parlamentarus, jie vyks tik gavus patvirtinimą, kad bus įleisti, sako URK pirmininkas Juozas Bernatonis.

„Pasiūlėme delegacijos sudėtį. Data vykimo ir programa bus derinama su Užsienio reikalų ministerija, nes kol kas neturime garantijų, kad ta delegacija bus įleista“, – BNS sakė J. Bernatonis.

Jis teigė, kad yra sunku pasakyti, kada vizitas vyks, nes tai priklauso ne nuo Lietuvos.

„Kol kas yra toks požiūris santūrus anos pusės ir reikia truputį luktelėti, bet aš manau, kad tai keisis“, – teigė URK pirmininkas.

Delegacijai vadovaus Seimo vicepirmininkas „socialdarbietis“ Gediminas Kirkilas, joje taip pat yra Laisvės partijos vadovė Aušrinė Armonaitė, socialdemokratė Rasa Budbergytė, „valstiečių“ frakcijos atstovai Jonas Jarutis ir Valerijus Simulikas, liberalas Gintaras Vaičekauskas, konservatoriai Ingrida Šimonytė, Žygimantas Pavilionis ir Emanuelis Zingeris.

Pasak J. Bernatonio, parlamentarai, kurie vyks, atrinkti partijų atstovavimo principu, nes norinčiųjų vykti buvo „vos ne visas Seimas“.

„Čia tik rytiečiai lėktuvais skraido pilnais, o mes manome, kad devynių užtenka“, – teigė jis.

Delegacija yra numačiusi Minske susitikti su opozicijos atstovais, koordinacine taryba, Europos Sąjungos ambasadoriais, Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos atstovais.

Komitetas taip pat priėmė pareiškimą, kuriuo pakvietė parlamentinių partijų lyderius užmegzti kontaktus su giminingomis opozicinėmis partijomis, veikiančiomis Baltarusijoje, ir per dialogą su jomis skleisti demokratines vertybes.

Taip pat partijų lyderiai ir nariai raginami globoti įkalintus baltarusius politinius kalinius, teikti jiems pagalbą, palaikyti asmeninį kontaktą, rodyti dėmesį „ir būti jų balsu tarptautinėje arenoje“.

Baltarusijos valdžiai paskelbus, kad Aliaksandras Lukašenka triuškinančia persvara laimėjo prezidento rinkimus, šalyje kilo protestai dėl rinkimų klastojimo, jie malšinti jėga, sužeista šimtai, suimta tūkstančiai protestuotojų, skelbiama, jog mažiausiai trys žmonės žuvo.

Europos Sąjungos šalių vadovai trečiadienį apsisprendė taikyti tikslines sankcijas ES mastu Baltarusijos pareigūnams, prisidėjusiems prie rinkimų klastojimo ir represijų prieš protestuotojus. Planuojama, kad sankcijos apims tiek draudimus keliauti, tiek sąskaitų ar turto įšaldymą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite