Angle down Atgal

Į „Auksinius scenos kryžius“ pretenduoja aštuonios dešimtys scenos meno kūrėjų

Kultūros ministerijai pateikta 80 pasiūlymų skirti profesionalaus teatro meno kūrėjų premijas.

Už reikšmingiausius einamųjų metų darbus, išskirtinius profesinius laimėjimus ir premijos už ilgametį indėlį į scenos meną laureatams kasmet įteikiami atminimo ženklai „Auksinis scenos kryžius", už naujų sceninės išraiškos formų paieškas - atminimo ženklas „Boriso Dauguviečio auskaras".

Kaip praneša Kultūros ministerija, siūlymus skirti premijas vertins devynių narių komisija: teatrologė Margarita Alper, baleto kritikė Skaidrė Baranskaja, šokio kritikė Goda Dapšytė, teatrologė Lina Klusaitė, muzikos kritikė Rasa Murauskaitė, teatrologas Martynas Petrikas, scenografė Jūratė Račinskatė, teatro kritikė Ingrida Ragelskienė ir aktorius Remigijus Vilkaitis.

Komisija, įvertinusi pasiūlytus teatro meno kūrėjų darbus, sudarys kandidatų gauti premijas (nominantų) sąrašą, kuris bus paskelbtas iki kovo 10 dienos.

Premijomis bus siekiama įvertinti reikšmingiausius profesionaliojo scenos meno srities kūrėjų, tyrėjų ir kitų meno srities darbuotojų 2019 metų darbus ir išskirtinius profesinius laimėjimus dramos, operos, operetės ir miuziklo, baleto, šokio, lėlių ir objektų teatro, teatro vaikams ir jaunimui srityse bei juos paskatinti.

Kasmet skiriama ne daugiau kaip 17 premijų, iš jų viena gali būti skiriama už ilgametį indėlį į scenos meną ir viena - už naujų sceninės išraiškos formų paieškas.

Premijos bus įteiktos Tarptautinės teatro dienos proga Nacionaliniame operos ir baleto teatre kovo 29 dieną.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite