Angle down Atgal

Į antrojo laipsnio valstybinę pensiją galės pretenduoti ir daugiavaikiai tėvai

Ne tik daugiavaikės motinos (įmotės), bet ir tėvai (įtėviai), kurie išaugino 5 ir daugiau vaikų, turi teisę gauti antrojo laipsnio valstybinę pensiją.

Nuo šių metų sausio 1 d. įsigaliojo tai numatančios Seimo pernai lapkritį priimtos Valstybinių pensijų įstatymo pataisos.

Pagal įsigaliojusius pakeitimus daugiavaikiam tėvui (įtėviui) antrojo laipsnio valstybinė pensija bus skiriama tik tuo atveju, kai nėra daugiavaikės motinos (įmotės) arba kai daugiavaikė motina (įmotė) neatitinka šiame įstatyme nustatytų antrojo laipsnio valstybinės pensijos skyrimo sąlygų.

Įstatyme aiškiai apibrėžti atvejai, dėl kokių priežasčių daugiavaikiams motinai arba tėvui antrojo laipsnio valstybinė pensija nebūtų skiriama. Pavyzdžiui: jei motina (tėvas) piktnaudžiauja alkoholiu, narkotikais, bent vienas jos (jo) vaikas (įvaikis) auga ar augo socialinės rizikos šeimoje; jei ji (jis) buvo nuteista (-as) už nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo vaikui (įvaikiui) ir šeimai ar nusikaltimo, susijusio su jos (jo) vaiko (įvaikio) sveikatos sutrikdymu ar gyvybės atėmimu, padarymą - nesvarbu, ar teistumas išnykęs, ar ne.

Daugiavaikės motinos ir tėvai negalės pretenduoti į antrojo laipsnio valstybinę pensiją, jei bent vienas jų išaugintas vaikas (įvaikis) nuteistas už sunkaus ar labai sunkaus nusikaltimo padarymą - nesvarbu, ar teistumas yra išnykęs, ar ne (išskyrus atvejus, kai įvaikis už labai sunkaus ar sunkaus nusikaltimo padarymą buvo nuteistas iki įvaikinimo) ir kt.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite