Angle down Atgal

Hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie sumažėjusį ozono sluoksnį

 Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba (LHMT) įspėja apie sumažėjusį ozono sluoksnį virš Lietuvos, tačiau tvirtina, kad tai didelio pavojaus sveikatai nekelia. 

LHMT Kauno meteorologijos stoties duomenimis, bendrasis ozono kiekis ketvirtadienio duomenimis sumažėjo iki 238 Dobsono vienetų (toliau – DU). Tai – 20 proc. mažiau, nei dienos daugiametis vidurkis. 

„Toks kiekis dar nėra laikomas ozono skyle, o sumažėjimas rudens – žiemos laikotarpiu yra dėsningas, nes per vasarą esant didesniam saulės aukščiui, intensyvesnei spinduliuotei ozonas buvo smarkiau ardomas. Per visą stebėjimų laikotarpį (nuo 1993 metų) virš Lietuvos teritorijos mažiausias užregistruotas ozono kiekis buvo 202 DU“, – pranešime teigė sako Meteorologinių stebėjimų skyriaus vyresnioji specialistė Marilė Kosaitė.

Šie pokyčiai užfiksuoti ir virš pietinės bei centrinės Europos. 

Tarnyba prognozuoja, kad panašus ozono kiekis išliks artimiausią parą, tada palaipsniui vėl didės ir kitos savaitės pradžioje turėtų atitikti daugiametį kiekį.

„Šiuo laikotarpiu į Žemę patenkantis ultravioletinių Saulės spindulių srautas yra mažas, todėl ozono sluoksnio suplonėjimas dabar žmonių sveikatai didesnio pavojaus nekelia“, – sakoma pranešime.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite