Angle down Atgal

Gyvoji grandinė „Baltijos kelias – tai mes“

Daugiau nei 10 tūkst. žmonių Vilniuje nuo Gedimino bokšto link Ukmergės plento penktadienį susikibo rankomis į gyvą grandinę „Baltijos kelias – tai mes“, minėdami Baltijos kelio trisdešimtmetį.

Radviliškio rajono savivaldybės administracija visus norinčius kvietė registruotis bei nemokamai nuvykti į šį išskirtinį renginį. Būrys radviliškiečių, išreiškusių norą vykti ir susikibti gyvojoje grandinėje, pasipuošę trispalvėmis kartu su Radviliškio rajono savivaldybės meru Antanu Čepononiu, Administracijos direktore Jolanta Margaitiene dalyvavo šioje vienybe ir patriotiškumu kvėpavusioje akcijoje.

Prieš 80 metų, 1939 m. rugpjūčio 23 d., Vokietijos ir Sovietų Sąjungos atstovams vykdant savo vadų, Hitlerio ir Stalino, nurodymus, pasirašyta sutartis, vadinama Ribentropo-Molotovo paktu. Baltijos šalys prarado nepriklausomybę – jos buvo ištrintos iš pasaulio žemėlapio, o šalių demokratinė vystymosi raida buvo sustabdyta 50 metų.

Prieš 30 metų, 1989 m. rugpjūčio 23 d., minint šios sukakties 50-metį, į gyvą 620 km nusidriekusią grandinę nuo Gedimino bokšto Vilniuje iki Tompėjos bokšto Taline sustoję Lietuvos, Latvijos ir Estijos žmonės priminė visam pasauliui niekada nepamirštą siekį būti laisviems patiems kurti savo valstybes.

Daugiau nei milijoną žmonių subūręs Baltijos kelias tapo sėkmingo nesmurtinio pasipriešinimo simboliu. 2009 m. Baltijos kelias buvo įrašytas į UNESCO tarptautinį registrą „Pasaulio atmintis“.

Baltijos kelio gyvosios grandinės „Baltijos kelias – tai mes“ organizatorių ir Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Daugiau nuotraukų rasite čia.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite