Angle down Atgal

Gyventojams pristatytos atnaujintos Baisogalos miestelio erdvės

Atvira ir patraukli erdvė šiandien pristatyta Baisogalos gyventojams – jie pakviesti į centrinės Baisogalos miestelio dalies pristatymą.
Septynios kalvelės, supiltos išgražėjusiame Baisogalos centre, – tai septyni simboliiai, vaizduojantys Radviliškio rajone esančius piliakalnius, saugančius lietuvių tautos esybę. Piliakalniuose slypi mūsų tautos praeitis, o ateitis - mūsų visų rankose. Toks motyvas lydėjo šiandien visą laiką dalyvaujant Baisogaloje įvykusiame projekto „Radviliškio rajono savivaldybės Baisogalos miestelio infrastruktūros kompleksinis sutvarkymas“ pristatymo renginyje.

„Mums, baisogaliams, pavydi kitų Radviliškio rajono seniūnijų gyventojai, Baisogalos svečiai iš kitų Lietuvos miestų, kad turime tokią gražią viešąją erdvę“, – sakė Baisogalos seniūnijos seniūnė Renata Masiulienė, pasveikinusi basiogalius atsinaujinusios Baisogalos proga. Ji pasidžiaugė tik ne tik nauja erdve, bet ir projekto įgyvendinimo metu sutvarkytu seniūnijos pastatu, jo gražesniu fasadu.

Baisogalius pasveikino projekto įgyvendinimo eiga rūpinęsis Gintaras Pilypas, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjas. „Turite erdvę, kuri prilygsta gražiausiuose Europos miesteliuose esančioms erdvėms. Galbūt kažkam kyla klausimas, kam reikalingi tie įrengti paviljonai, kam tos mažos pavėsinės –jos skirtos tam, kad būtų skatinamas vietos gyventojų, smulkiojo ir vidutinio verslo atstovų verslumas, kad žmonės turėtų kur patogiai savo užauginta ar pagaminta produkcija prekiauti. Nauja patraukli, saugi ir apšviesta viešoji erdvė pritaikyta gyventojų poilsiui, laisvalaikiui, prekybos vystymui, prisidės prie palankesnių sąlygų verslo plėtrai ir kūrimui. Visa tai – baisogaliamsׅ“, – sakė jis.

Anksčiau ši vieta Baisogaloje nebuvo tokia šviesi ir atvira. Teritorija buvo apleista, funkciškai ir morališkai pasenusi: nusidėvėjusios, apirę kietosios dangos, pėsčiųjų takai, apšvietimo stulpai, teritorija buvo naudojama tik automobilių parkavimui.

Dabar atsinaujinusioje erdvėje yra ne tik vietos automobiliams, bet ir daug šviesos. Atsirado erdvės prekybininkams, šeimoms, jaunimui, pagyvenusiems žmonėms: įrengta nemažai suoliukų, stacionarios šachmatų, šaškių lentos, stalo futbolo, stalo teniso stalai. Aikštėje veikia atviras bevielis interneto ryšys.

„Vieta puiki, patogi, pritaikyta mums, Baisogalos gyventojams – sukurtas naujas gražus kampelis, o vakare, kai įjungtas apšvietimas – tai kaip Vakarų Europoje gyvenameׅ“, – sakė į aikštės pristatymo renginį atėję Baisogalos gyventojai. Galbūt ne visiems vietos gyventojams patinka tam tikri projektuotojų pasirinkti sprendimai (tai skaldelė netinkama parinkta, tai suoliukai nepatogūs), bet dažniausiai su laiku žmonės įvertina pastangas ir džiaugiasi buvimu gražioje erdvėje.

Naujos erdvės Baisogaloje atidaryme dalyvavo Baisogalos gyventojai, įstaigų ir organizacijų atstovai, Baisogalos Švč. Trejybės parapijos klebonas Arūnas Urbelis, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjas gintaras Pilypas, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Artūras Valuckas.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite