Angle down Atgal

Gyventojams ir įmonėms – daugiau laiko sumokėti žemės mokestį

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Vilniaus AVMI) informuoja, kad privačios žemės savininkams apskaičiavo už 2020 metus mokėtiną žemės mokestį ir šiandien išsamias deklaracijas įkėlė į VMI Elektroninio deklaravimo sistemą deklaravimas.vmi.lt.

Mokesčio sumas gyventojai taip pat gali sužinoti ir prisijungę prie Mano VMI ar paskambinus telefonu 1882. Mano VMI ir EDS naudotojai, kurie yra nurodę savo el. pašto adresą sistemose, gaus elektroninius pranešimus apie jiems suformuotą deklaraciją. Tie žemės savininkai, kurie nėra VMI e. paslaugų naudotojai, žemės mokesčio deklaracijų artimiausiu metu sulauks klasikiniu paštu. Žemės mokestį reikia sumokėti iki š. m. lapkričio 16 d.

„Šiais metais žemės mokesčio deklaracijos pasieks beveik 4,4 tūkst. žemės savininkų Širvintų rajono savivaldybėje. Žemės savininkai suskaičiuotą žemės mokestį gali pasitikrinti ir jį sumokėti prisijungę prie Mano VMI.“- teigia Vilniaus AVMI viršininkė Virginija Ginevičienė, pridurdama, kad visą aktualią informaciją apie žemės mokestį gyventojai gali sužinoti apsilankę VMI internetinėje svetainėje www.vmi.lt arba paskambinę telefonu 1882.

Planuojama, jog į Širvintų rajono savivaldybės biudžetą 2020 m. bus sumokėta apie 212 tūkst. eurų: apie 195 tūkst. eurų sumokės gyventojai ir apie 17 tūkst. eurų – įmonės ir kt. juridiniai asmenys. 2019 m. apskaičiuota mokesčio suma buvo apie 189 tūkst. eurų, 2018 m. – 178 tūkst. eurų.

Žemės mokestis yra mokamas už gyventojams ir įmonėms nuosavybės teise priklausančią privačią žemę, išskyrus už miško žemę ir žemės ūkio paskirties žemę, kurioje įveistas miškas. Pažymėtina, kad VMI žemės mokestį apskaičiuoja pagal Registrų centro pateiktas žemės sklypų mokestines vertes ir pagal kiekvienos savivaldybės tarybos individualiai nustatytus žemės mokesčio tarifus , kurie gali svyruoti nuo 0,01 iki 4 proc.

Žemės mokestį galima sumokėti ne tik bankuose (VMI atsiskaitomoji sąskaita atidaryta daugelyje šalies bankų), bet ir pašto skyriuose, MAXIMA LT kasose, „Perlo“ terminaluose, spaudos kioskuose, kitose mokėjimus priimančiose įstaigose. Mokant žemės mokestį už kitą asmenį, mokėjimo dokumente svarbu nurodyti žemės savininko vardą, pavardę, asmens kodą bei žemės mokesčio įmokos kodą, kuris yra 3011. Nauji žemės savininkai mokestį moka, jei žemę įsigijo iki birželio 30 d., o įsigiję po liepos 1 d. – žemės mokestį pradės mokėti nuo kitų metų.

Visą aktualią informaciją apie žemės mokestį ir kaip jį sumokėti gyventojai gali sužinoti apsilankę VMI internetinėje svetainėje www.vmi.lt, taip pat VMI „Youtube“ seminare: Kaip sužinoti savo žemės mokestį?. Į dažniausiai užduodamus klausimus VMI specialistė atsako VMI „Spotify“ tinklalaidėje, kurią rasite adresu https://open.spotify.com/episode/2b4u96m8eY40LIarJmq0dz?fbclid=IwAR0jKRHH1PPx_IJzo1FCJpzMLQnsC-H-cBmebLp-Nq_o5fdkoIKHBFjYS2k (čia). O kilus papildomiems klausimams, galima kreiptis į deklaracijoje nurodytą konsultantą, parašyti žinutę į VMI Facebook ar paskambinti bendruoju numeriu 1882.

Pagrindiniai faktai:

Žemės mokestį gyventojai ir įmonės šiemet turi sumokėti iki lapkričio 16 d.

Žemės mokestį šalyje 2020 m. mokės 704,7 tūkst. žemės savininkų, kurie į savivaldybių biudžetus turėtų sumokėti 39,4 mln. eurų.

VMI žemės mokestį apskaičiuoja pagal Registrų centro pateiktas žemės sklypų mokestines vertes ir pagal kiekvienos savivaldybės tarybos individualiai nustatytus žemės mokesčio tarifus.

Daugiausiai žemės mokesčio suskaičiuota Vilniaus apskrityje, mažiausiai – Tauragės apskrityje.

Visos žemės mokesčio deklaracijos – VMI elektroninio deklaravimo sistemoje EDS, skiltyje „Deklaravimas“ – „Žemės mokestis“. Prie EDS prisijungti galima pasinaudojus internetinės bankininkystės prieigomis ar su VMI suteiktomis prisijungimo teisėmis.

Suformuotą žemės mokesčio sumą pamatyti bei ją apmokėti galima prisijungus prie Mano VMI, dalyje „Mokesčio mokėtojo kortelė“ – „Apskaitos duomenys“.

Gyventojai, kurie yra identifikuoti Mano VMI naudotojai, informaciją, susijusią su žemės mokesčiu, galės gauti automatiniu pranešimu paskambinę numeriu 1882 (arba +370 5 260 5060) ir pasirinkę Žemės mokesčio temą. Ši paslauga veiks ir ne darbo metu bei leis sužinoti norimą informaciją nelaukiant eilėje, kol konsultantas atsilieps. Šiuo būdu galima sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą, įmokos kodą ir terminą, iki kada reikia apmokėti.

VMI informacija

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite