Socialinių tinklų nuotr.
Angle down Atgal

Gyventojai šokiruoti šiųmetinių braškių kainomis

Prekyvietėse ir tugeliuose jau pasirodė pirmosios šiųmetinės braškės. Tiesa, raudonųjų gražuolių paragauti gali tekti ne kiekvienam – uogų kainos šiemet gerokai išaugusios.

Štai už ekologiškas Lietuvoje išaugintas braškes socialiniuose tinkluose augintojai prašo pakloti 6 eurus. Tiek kainuoja vos 500 gramų uogų. Kilogramas šių gražuolių kainuoja net 12 eurų.

„Išgyvensim ir be kosminių kainų braškių. Aš geriau nusipirksiu besėklių vynuogių visą kilogramą už 1,5 euro arba šilauogių visą indelį už 2eurus. Ir skaniau, ir sutaupau nemažai pinigėlių“, – po braškių pardavėjos skelbimu piktinosi moteris.

Ne ekologiškuose Lietuvos ūkiuose išaugintų braškių kainos mažesnės, bet vis tiek piktina vartotojus. Štai tokių uogų kilogramas didžiuosiuose miestuose kainuoja apie 6-8 eurus.

Pigiausios, kaip ir kasmet, išlieka kaimyninėje Lenkijoje išaugintos braškės. Šių kilogramą galima nusipirkti ir už 3,5 euro.

Pernai ankstyvosios lietuviškos braškės buvo kiek pigesnės - 1 kilogramo kaina siekė 5-6 eurus. Lenkiškų uogų kaina pe rmetus beveik nesikeitė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite