Tikrintojai vairuotojus rado pačiame darbų įkarštyje.
Angle down Atgal

Gyventojai šaukiasi pagalbos, savivaldybė – ramina

Randiškės kaimo gyventojai šaukiasi pagalbos.

„Ūkininkų Narauskų, valdančių Aštriosios Kirsnos dvarą, samdiniai sunkiasvore technika baigia sulaužyti mūsų vienintelį vieškelį“, – pasakojo į redakciją paskambinusi vietos smulkioji ūkininkė Danutė Opolskienė.

Moteris piktinasi, kad darbininkai kelinta diena sunkiasvoriais traktoriais, kombainais ir sunkvežimiais visą dieną zuja vieninteliu vieškeliu, einančiu pro Randiškės kaimą.

Ūkininkų samdinių maršrutas driekiasi į tame pačiame kaime plytintį lauką, kuriame kaip tik šiuo metu imamas kukurūzų pasėlių derlius.

Kitas Randiškės kaimo gyventojas ūkininkas Remigijus Berus antrina kaimynei.

„Mūsų kaime – vos keletas trobų, tai paprastų balsas į dangų neina“, – sako vyras, patikinęs, kad iki skambinant žurnalistams, kaimo gyventojai jau kreipėsi pagalbos ir į savivaldybę.

Savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Salatka „Lazdijų žvaigždę“ patikino, kad nusiskundimų iš Randiškės kaimo būta.

„Skambino žmonės, kad sunkiasvorė technika galimai sugadino bendro naudojimo kelio dangą. Nusiuntėme Vietinio ūkio skyriaus specialistų komisiją į vietą – įvertinti situacijai“, – sakė G. Salatka.

Komisija Randiškėje lankėsi antradienį. Tądien tikrintojams pavyko ūkio vairuotojus rasti pačiame darbo įkarštyje.

„Buvo nufilmuota vaizdo siužete situacija, kaip atrodo kelio būklė. Įvertinę konstatavome, kad dabartiniam metų laikui kelias naudojamas pagal įprastinę eksploataciją. Kelio dangos sugadinimo požymių nenustatėme, o kadangi kelias yra bendro naudojimo, tai uždrausti juo ūkininko technikai pasiekti jo laukus neturime teisinio pagrindo“, – žurnalistei sakė G. Salatka.

Nors vietiniai gyventojai tikina, kad į minėtą lauką Narauskai gali patekti kitu keliu – pro Šventežerį, tačiau tolimesnio atstumo jie vengia ir važiuoja vietos vieškeliu, pro gyventojų sodybas.

„Suprantu, kad dabar, kai vyrauja sausi orai, vieškelio dulkės yra šioks toks nepatogumas, tačiau teisinių priemonių tai uždrausti neturime“, – sakė Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktorius.

G. Salatka teigė, kad minėtą kelią eksploatuoja savivaldybė, pernai jo remontas buvo atliktas iš rajono biudžeto lėšų.

„Šiemet laukiame lietaus, tada numatytas rudeninis kelio lyginimas greideriu. Tad dabar esančios vėžės bus išlygintos. Kitas klausimas, jei, sakykime, po lietaus sunkiasvorė žemės ūkio technika suardytų dangą buksuodama ar panašiai, tuomet jau ūkininkai turėtų kelią sutvarkyti savo lėšomis“, – teigė G. Salatka.

Susisiekus su ūkio savininku Nerijumi Narausku, pastarasis „Lazdijų žvaigždei“ sakė apie galimą problemą ar priekaištus girdįs pirmą kartą.

„Į mane niekas nesikreipė, nors tikrai būčiau atsakęs“, – teigė ūkininkas.

N. Narauskas sako, kad visai galimas daiktas, kad minėtu keliu važinėja ir jo ūkiui priklausanti žemės ūkio technika, mat sklypų ūkis minėtoje vietovėje turi.

„Kelias yra bendro naudojimo, klimatinės sąlygos tikrai palankios, net ir intensyviau važinėdama technika jį sugadinti vargu ar galėtų. Kita vertus, mes juk nevažiuojame per kieno nors privačią valdą, sau nuosavybės teise priklausančius sklypus pasiekiame teisėtai naudodamiesi leistinu keliu“, – teigė ūkininkas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite