Angle down Atgal

Gyventojai kviečiami Kretingos dvaro parkui dovanoti suoliukus

Kretingos muziejus ir Kretingos rajono savivaldybė skelbia akciją „Dovanoju parkui suoliuką“ bei kviečia verslininkus, visuomeninius judėjimus, politines partijas, šeimas ar pavienius asmenis Kretingos dvaro parkui padovanoti naujus suoliukus.

„Parkui padovanoti suoliukai taps vardiniais, - sako Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė, - Šia akcija siekiame ne tik pratęsti grafų Tiškevičių puoselėtas mecenatystės ir labdaros tradicijas, bet ir taip suteikti lankytojams malonesnį poilsį parke, praturtinti parko istoriją“.

Kretingos dvaro istorinis parkas – Vasaros sodas su didingais ąžuolais, istorinėmis liepų, kaštonų alėjomis ir tvenkiniais – turi įdomią, bet pilną praradimų ir netekčių istoriją. Karai ir žmonių rankos sunaikino Vilniaus vyskupo Igno Masalskio XVIII a. įkurtą vaismedžių sodą, kuris ir buvo būsimo parko pradžia, vėliau grafų Zubovų išpuoselėtą peizažinį parką, kuris XIX a. pirmoje pusėje buvo pripažintas vienas tarp penkių gražiausių Telšių apskrityje. Į istorijos sąvartyną pateko ir grafo Juozapo Tiškevičiaus prieš 145 metus sukurtas augalų ir vandens harmonijos grožis, kuris kažkada traukė lankytojus iš visos Europos, nes Kretingos dvaro parkas iki XX a. pr. buvo vienintelis esantis arčiausiai jūros. Turistus viliojo spalvingos gėlių lysvės, unikali trijų kaskadinių tvenkinių sistema, trykštantys fontanai, skulptūros, augalų kolekcijos.

Žinia, šiuo metu jau yra atstatyta ir renovuota dalis Kretingos dvaro pastatų, atkurta parko takų struktūra, buvusių rožynų fragmentai, fontanas su skulptūra „Mergaitė su vandens skėčiu“ bei kt. Tačiau turistai, o ir vietiniai gyventojai, kurie pastaruoju metu yra ypač pamėgę Muziejų ir poilsį parke, jame itin pasigenda suoliukų. Pavienio asmens, žmonių grupės, įstaigos ar organizacijos dovanotas suoliukas bus pažymėtas Jūsų vardu. Vieno suoliuko kaina pagal gautą mažiausios komercinės kainos pasiūlymą – 250 Eur (be sumontavimo). Smulkesnė informacija teikiama tel. 8 686 63125, 8 676 51789.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite