Angle down Atgal

Gyvais atsiminimais siekiama praturtinti Maironio namų Kauno senamiestyje istoriją

Maironio lietuvių literatūros muziejus jau pradėjo ruoštis spalį vyksiančiam pirmajam Atminties festivaliui, kurį inicijavo „Kaunas 2022“ programa „Atminties biuras“.

Kauno senamiestyje veikianti kultūros įstaiga ieško žmonių, dirbusių, gyvenusių ar lankiusių darželį pastate, kuris šiais laikais dažnai pavadinamas Maironio namais. Tai - muziejaus rūmai Kauno senamiestyje, Rotušės a. 13. Prieš keliasdešimt metų, pasak muziejininkų, šiame istoriniame pastate buvo galima ir gyventi.

Šie rūmai (arba Siručio namas, kurį 1909 m. įsigijo Maironis) yra XVIII a. vėlyvojo baroko paminklas. Muziejus čia veikia daugiau kaip 80 metų ir per šį laiką rūmus dalijosi su įvairiomis įstaigomis: Tautosakos archyvu (veikė iki 1939 m.), Vaikų darželiu (įkurtas po karo, iškraustytas 1973 m.). Nemažą rūmų dalį iki 1973-iųjų užėmė nuomojami butai, juose 1960-aisiais gyveno 25 šeimos. Apie 1989-1991 m. viename muziejaus rūsių netgi buvo įkurtas baras „Pegasas“.

Muziejus kviečia skambinti telefonu 8 37 206842 arba rašyti laišką adresu vrs@maironiomuziejus.lt, „jei čia gyvenote, dirbote ar lankėtės bare, jei kokių nors sąsajų su rūmais turi jūsų draugai, giminės ar pažįstami, prašome pasidalinti šia žinia su kitais, kad vilties surasti šiuos žmones ir atkurti gyvąją rūmų istoriją būtų kuo daugiau“, - rašoma kvietime. Ir dar priduriama, kad jau atsirado leidusių laiką „Pegase“ ir Maironio rūmuose žaidusių stalo tenisą...

Spalio 17-24 dienomis Kaune vyks pirmasis Atminties festivalis. Tai - kvietimas „išpasakoti savo miestą, vietas, kuriose gyvename, dirbame, kuriame, lankomės. Kviesime atsigręžti į erdves, kurias mylime, kurias pamiršome, kurių galbūt bijome, bet norime prisijaukinti. Raginsime prisiminti visas su jomis susijusias istorijas, kurias girdime iš kaimynų, bendradarbių, draugų, tėvų ar senelių. O svarbiausia - kviesime išpasakoti tas istorijas kitiems“, - teigia festivalio organizatoriai.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite