Angle down Atgal

Gydytojas V. Kvedaras Pasauliniame kongrese kartu su geriausiais pasaulio chirurgais aptarė chirurgijos naujienas

Druskininkų ligoninės Chirurgijos skyriaus vedėjas – gydytojas chirurgas Vytautas Kvedaras po apsilankymo kasmetiniame Pasauliniame kongrese Londone, kuriame su garsiausiais pasaulio chirurgais aptarė storosios ir tiesiosios žarnos chirurgijos naujoves, bendruomenę kviečia pasirūpinti sveikata nieko nelaukiant.

„Tiesiosios žarnos bei išeinamosios angos ligos – labai dažnos, tačiau žmonės vis dar vengia apie jas kalbėti, net slepia iškilusias problemas. Tačiau ligą diagnozavus laiku, jos gydymas gali būti daug paprastesnis“, – sako V. Kvedaras. Daug naujovių, kurias taikys praktikoje, druskininkietis chirurgas sužinojo ir Pasaulinio kongreso metu.

Kasmetinį kongresą organizavo Pasaulinė kolorektinės chirurgijos draugija (ISUCRS), kurios nariu V. Kvedaras yra jau aštuonerius metus. Kiekvienais metais dėmesys koncentruojamas į naujienas: robotinę, lazerinę ir video chirurgiją, medikamentinio gydymo naujoves, aptariamos praktinės šių operacijų pusės.

Viena aktualiausių temų – storosios ir tiesiosios žarnos vėžio gydymas. Geriausi viso pasaulio specialistai iš Šiaurės ir Pietų Amerikos, Japonijos, Kinijos Azijos, Arabų šalių, Afrikos, Australijos ir Europos su kolegomis pasidalino pačia naujausia chemoterapijos, spindulinio gydymo, operacinės technikos medžiaga.

Dvi dienos kongrese skiriamos praktiniams įgūdžiams tobulinti – teorinė medžiaga iliustruojama praktiniais pavyzdžiais. V. Kvedaras su kolegomis taip pat dalinosi patirtimi.

„Mūsų nedidelė patirtis, lazeriu gydant kryžkaulio srities cistas, pasirodė įdomi ir kolegoms“, – džiaugėsi V. Kvedaras ir pažymėjo, kad ypač daug Londone domėjosi lazerine hemorojaus gydymo metodika, nes ją ruošiamasi įdiegti ir Druskininkų ligoninėje.

„Dalyvavimas pasaulinio formato renginiuose yra nepaprastai vertingas įvairiomis prasmėmis. Visų pirma – profesine prasme, nes bendraudamas su pasaulinio garso specialistais jautiesi, kad esi tikras jų kolega, neprarandi galimybės orientuotis taip dinamiškai besivystančios medicinos naujienose, ir, žinoma, sugrįžti namo su mintimi, kad kažką nauja ir vertinga pritaikysi mūsų ligoninėje, mūsų pacientams“, – sakė V. Kvedaras.

Druskininkų ligoninės informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite