REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Koronavirusas2020 m. Kovo 24 d. 20:42

Gydytojai įvardino, kuriomis lėtinėmis ligomis sergant koronavirusas yra ypač pavojingas

Vilnius

Pixabay.com nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


122615

Ekspertai išsiaiškino, kokiais atvejais pacientams koronavirusas yra pavojingiausias. Jie rado daugybę lėtinių negalavimų, kurie galėjo būti mirtini tiems, kurie nukentėjo nuo epidemijos. Gydytojai taip pat pažymėjo atvejus, kai lėtinėmis ligomis nesergantys pacientai rizikuoja mirti nuo viruso.

Gydytojai iš Italijos atliko tyrimą, kurio metu buvo nustatyta daugybė ligų, kurios pradeda blogėti ir netgi kelia mirtiną pavojų pacientams. Tyrimų rezultatai buvo pranešti visuomenei.

Specialistai padarė išvadą, kad pagyvenę žmonės ir piliečiai, sergantys lėtinėmis ligomis, yra ypatingos rizikos zonoje. Jie padarė tokią išvadą remdamiesi duomenimis apie epidemiologinę situaciją Italijoje. Mirtina koronavirusinė infekcija dažniausiai buvo senyvo amžiaus žmonėms. Turintiems lėtinių ligų, tikimybė mirti nuo koronaviruso padidėja 50%. Tikimybė sumažėja, jei pacientas pajutęs simptomus kreipėsi į medicinos įstaigą.

Mirties tikimybė nuo koronaviruso yra didesnė žmonėms, kenčiantiems nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Jų mirties rizika padidėja iki 10,5%, palyginti su sveikais žmonėmis. Koronavirusas labiausiai pavojingas diabetikams.

Žmonės, sergantys astma, obstrukcine plaučių liga, alergija ir plautine hipertenzija, yra ypač didelėje rizikos grupėje. Jie turi 6,3% didesnę tikimybę mirti nuo koronaviruso, palyginti su kitais pacientais. Koronavirusas taip pat gresia hipertenzija sergantiems pacientams ir vėžiu sergantiems žmonėms (mirties rizika didesnė atitinkamai 6% ir 5,6%).

Pacientams, kuriems yra minėti negalavimai, iš esmės tikimybė užsikrėsti koronavirusu yra didesnė nei sveikiems žmonėms. Dokumente rašoma, kad tarp 41 užsikrėtusio žmogaus beveik pusei buvo diagnozuotos ir lėtinės ligos. Taigi aštuoni iš jų buvo diabetikai, šeši – turėjo hipertenziją, šeši – turėjo širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimų.

Mokslininkai sukūrė naują koronaviruso testą

Naujasis koronaviruso testas buvo išbandytas su 16 realių mėginių. Oksfordo mokslininkai ir epidemiologai sukūrė naują koronaviruso testą. Jie tam panaudojo naująją techniką ir leido triskart sutrumpinti bandymui reikalingą laiką. Be to, šis testas nustato pacientus ankstesnėje infekcijos stadijoje, o jo tikslumas yra 100%. Kaip teigia „TechCrunch“, šis testas klinikinėje praktikoje gali pakeisti pandemijos bangą.

Vienas iš svarbiausių sėkmingos kovos su koronaviruso pandemija komponentų yra masiniai tyrimai. Deja, dauguma esamų metodų pateikia tyrimo rezultatus tik po pusantros ar dviejų valandų. Kadangi reikia ištirti milžinišką skaičių mėginių, net pusantros valandos yra per ilgai.

Šį naują sprendimą pasiūlė ekspertai iš Oksfordo. Komanda sukūrė testą, kuris nustato koronavirusą per pusvalandį.

Norėdami pasiekti tokį įspūdingą rezultatą, tyrėjai turėjo pakeisti viruso genomo apdorojimo technologiją. Daugelio bandymų metu išskirta RNR paverčiama DNR ir tik po to tiriama naudojant specialius fermentus ir brangią įrangą. Tačiau Oksfordo mokslininkai sugebėjo padaryti, kad testui atlikti užtektų paprastesnių priemonių. Be to, jo rezultatus lengviau suprasti ir jis nustato pacientus ankstesnėje infekcijos stadijoje.

Iki šiol šis testas buvo išbandytas tik 16 tikrų mėginių, gautų iš vienos Kinijos ligoninės. Nepaisant to, rezultatai yra įspūdingi: diagnostinis tikslumas buvo 100%.

Anot autorių, jų sukurta technologija gali būti pritaikyta ir sunkiai pasiekiamose vietose, taip pat ten, kur trūksta kvalifikuoto personalo. Artimiausiu metu jie ketina integruoti testą į kompaktišką prietaisą, kurį būtų galima naudoti klinikose, oro uostuose ir net namuose.

Naujoji technologija vis dar tyrinėjama, tačiau neabejojama, kad ji bus labai naudinga ir pravers visiems pasaulio gyventojams.

https://www.zinoti.lt

zinotilt-logo-1.png



REDAKCIJA REKOMENDUOJA