Angle down Atgal

Gydymą nuo koronaviruso gaus ir neišgalintys sumokėti PSD įmokų

Dėl karantino daugelis žmonių Lietuvoje neteko darbo ir atsidūrė sudėtingoje finansinėje situacijoje. Ypač nepavydėtina padėtis tų, kurie dirba pagal verslo liudijimus ar individualios veiklos pažymėjimus ir patys turi mokėti mokesčius, įskaitant ir privalomojo sveikatos draudimo įmokas (PSD), nors pajamų šiuo metu negauna.

Į redakciją kreipėsi Alfa.lt skaitytojas, klausdamas, ar nesumokėjus PSD įmokos, jis galės gauti pagalbą, jei susirgs, ar, dar blogiau, užsikrės COVID-19?

Atsakydama į šį klausimą Valstybinė ligonių kasa paaiškino, jog koronaviruso infekcijos gydymas prilyginamas būtinajai pagalbai. O būtinoji pagalba teikiama visiems Lietuvos gyventojams, nepriklausomai nuo to, ar jie drausti PSD, ar ne, todėl gydymą nuo koronaviruso gaus ir įmokų nesumokėję asmenys.

Be to, „Sodros“ atstovas Saulius Jarmalis pažymėjo, kad valstybė taikys lengvatas tam tikrų profesijų atstovams.

„Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), atsižvelgdama į nustatytus ribojimus individualios veiklos vykdymui dėl COVID-19, sudarė ekonominių veiklų sąrašą – jas vykdantiems arba vykdžiusiems iki karantino paskelbimo gyventojams bus taikomos VMI ir „Sodros“ mokestinės pagalbos priemonės“, – pasakojo jis.

Į sąrašą įtrauktą veiklą savarankiškai vykdantiems gyventojams automatiškai bus taikomos mokestinės pagalbos priemonės: jiems nebus skaičiuojami delspinigiai, nebus pradedamas naujų mokesčių ar „Sodros“ įmokų išieškojimas.

Pasibaigus ekstremaliajai situacijai, tokie gyventojai turės du mėnesius mokesčiams sumokėti arba sudaryti mokestinės paskolos sutartį be palūkanų. Tokios pačios sąlygos taikomos ir „Sodros“ įmokoms, tačiau su „Sodra“ reikės sudaryti atskirą įmokų mokėjimo dalimis sutartį.

„Jei gyventojas vykdo savarankišką veiklą, kuri nėra įtraukta į nukentėjusių nuo COVID-19 ekonominių veiklų sąrašą, tačiau taip pat susidūrė su veiklos iššūkiais dėl pandemijos, po sumokėjimo termino pabaigos jis galės VMI pateikti supaprastintą prašymą „vieno langelio“ principu tiek VMI, tiek „Sodrai“ dėl mokestinių pagalbos priemonių taikymo: delspinigių neskaičiavimo, naujų mokesčių neišieškojimo arba mokestinės paskolos sutarties sudarymo be palūkanų“, – sakė S. Jarmalis.

Siekdamas palengvinti mokestinę naštą savarankiškai dirbantiems asmenims, Seimas pritarė atidėti ekstremaliosios situacijos ir karantino laikotarpio PSD įmokų mokėjimą 2 metams.

Pagal priimtą įstatymą, ekstremaliosios situacijos ir karantino laikotarpio metu nesumokėtos PSD įmokos galėtų būti padengtos per 2 metus nuo ekstremaliosios situacijos ar karantino atšaukimo.

Nesumokėjus PSD įmokų ekstremaliosios padėties metu, sveikatos draudimas individualia veikla užsiimantiems asmenims galiotų.

Koronaviruso infekcija Lietuvoje yra patvirtinta kaip pavojinga užkrečiama liga, dėl kurios sergantys arba įtariami asmenys, taip pat šios ligos nešiotojai turi būti hospitalizuojami ar izoliuojami, tiriami ar gydomi privalomai.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite