Angle down Atgal

Nuodingais grybais apsinuodijusiems afganistaniečių vaikams reikės kepenų transplantacijos

Vieno Lenkijos miesto meras pirmadienį paprašė organų transplantacijai, kai du iš Afganistano evakuoti vaikai sunkiai apsinuodijo nuodingais grybais ir jiems dabar reikia persodinti kepenis.

„Mus visus sukrėtė ši žinia apie netyčinį apsinuodijimą grybais“, – per „Facebook“ parašė netoli Varšuvos esančio Podkovos Lesnos miestelio meras Arturas Tusinskis.

Vaikai gydomi vienoje Varšuvos ligoninėje.

Naujienų portalas OKO.press skelbia, kad vaikų tėvas, buhalteris, anksčiau keletą metų bendradarbiavo su britų kariuomene.

Talibanui užėmus valdžią Afganistane jo šeimą, britų prašymu, evakavo Lenkijos kariai.

Pranešama, jog 12 asmenų šeima į Varšuvą atvyko praėjusį pirmadienį ir grybavo netoli migrantų centro esančiame miške.

Sunkiai apsinuodijo 6 ir 8  metų vaikai, kuriems reikia kepenų transplantacijos. Vyresnis 17 metų vaikas taip pat susirgo, tačiau dabar jo būklė pagerėjo.

Migrantų centrus Lenkijoje prižiūrinčio Užsieniečių biuro atstovas Jakubas Dudziakas paneigė informaciją, kad vos dukart per dieną maitinami vaikai valgė grybus, nes buvo alkani.

Pasak jo, perkeltieji afganistaniečiai „per dieną yra maitinami tris kartus“, jų racionas susideda „iš įvairių ingredientų , turinčių atitinkamą kiekį kalorijų, taip pat pieno produktų, mėsos, daržovių ir gėrimų“. 

„Dėl šio nelaimingo atsitikimo užsieniečių centrų darbuotojai įspės afganistaniečius nevalgyti nežinomos kilmės produktų“, – pridūrė jis.

Pasak J. Dudziako, iš viso medikų pagalbos prireikė penkiems asmenims. Visi jie skundėsi turintys skrandžio problemų, tačiau iš karto nepasakė, kad valgė grybų.

Praėjusią savaitę evakuacijos misiją baigusi Lenkija iš Kabulo parskraidino daugiau nei 1 300 žmonių.

Dauguma evakuotųjų  po karantino pasiliks Lenkijoje, tačiau atskraidintieji trečiųjų šalių arba tarptautinių organizacijų prašymu bus perkelti kitur.  

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite