Angle down Atgal

Grupė „LOTUS“ : „Mus sieja subtilus požiūris į muziką, jos brandos suvokimas“

Lietuvos scenose matome įvairių stilių muzikinių kolektyvų, kurie pasirenka skirtingus žanrus. Grupė „Lotus“ šiemet – atgimė visiškai naujos sudėties, jie šią vasarą pasitinka nauja daina „Sulaukėm vasaros“. Atsinaujinęs „Lotus“ kolektyvas drąsiai išreiškęs ketinimą gerbti profesionalumą. Grupės „Lotus“ moto – „kultūringai, solidžiai ir linksmai“ tampa savotišku naujos tendencijos populiarintoju, bandančiu ieškoti savo unikalaus kelio įvairialypiame muzikos kultūros fone. Žiūrovą, pavargusį nuo visur besiskverbiančio globalumo, grupė ketina pradžiuginti, į repertuarą įtrauktomis lietuviškomis dainomis. „Grupė „Lotus“, jos muzika – tikras atradimas populiariosios muzikos gurmanams“, – sako jaunų atlikėjų besiklausantys jų gerbėjai.

Griežta industrija

Lietuviškai dainuojanti vaikinų grupė scenoje nėra naujokai. Sukaupta ilgametė koncertinė patirtis. Atsakingas pasiruošimas ir maksimali kokybė visame kame yra vertybės, kurios svarbios scenos žmonėms. Muzika ir darbas, ir malonumas. Tačiau atlikėjai puikiai suvokia nelengvą muzikanto dalią: geri muzikantai įdeda daug darbo, bet tai jokiu būdu nėra kokybės rodiklis. „Muzikos industrija, yra griežta ir antrojo šanso neduoda“, – sako šios grupės lyderis Irmantas Korolkovas. Todėl kiekvienas išėjimas į viešumą reikalauja nemažai pastangų, atidumo detalėms: koncertiniai kostiumai, prodiuseriu patarimai sustiprino, suteikė jėgų.

Po ilgos pertraukos – solidesni

Muzika gali būti taurus menas, lyg geriausias draugas, raminanti sielą ir pokštaujanti, gundanti ir nuodėminga. Ji, kartu su mumis, kai liūdna, tada, kai norima pasinerti į jaunystės svajones, ar brandaus amžiaus prisiminimus. Be jos neapsieinama, švenčiant šventes. Muzika sutelkia neformalias grupes. Retas, kuris paauglystėje nėra emocijų protrūkio metu bandęs jausmus išreikšti gitaros garsais. Jausmingos dainos verčia niūniuoti vienu ritmu visus, jų reikia mūsų gyvenime. Todėl populiarioji muzika yra lyg šviesioji gyvenimo dalis. Menininkai kitaip mąsto, dirba visai kiti smegenų kampai. Daugeliu atveju jie laisvesni, turi gilias įžvalgas. Dainos nekuriamos iš monotonijos, jas įkvepia stiprūs jausmai. Gyvenimas, pilnas aistrų, kurioms kartais taip sunkiai atsispiria jaunas žmogus. Muzikantai neslepia audringos savo praeities, aistringų vakarėlių. Dėl karantino, kiek aprimusi koncertinė veikla privertė apmąstyti gyvenimą, iš naujo atrasti vertybes. Dabar naujos viltys, nauji nariai, naujos šeimos. Grupė „Lotus“ vėl užsidegime, nekantriai laukia pakvietimų į koncertus, šeimos šventes, jubiliejus.

Nauja daina

Vasarą pasitinkama su nauja daina, o taip pat atnaujinta ir grupės sudėtis. „Su buvusiais grupės nariais kartu apkeliavome visą Lietuvą, įrašėme gražių dainų ir džiaugėmės tuo ką darėme, tačiau kartais išsiskiria keliai. Tikrai vertinu Luko ir Algimanto buvimą kartu, gražiausias akimirkas, bet dabar į sceną žengiame naujos sudėties. Dabar – stipriausia sudėtis per visą grupės gyvavimą. Visus sieja subtilus požiūris į muziką, jos brandos suvokimas. Jaunatviškas maksimalizmas, pavydas ir apkalbos iškeliavo kartu su Luku ir Algimantu, kurie, mano nuomone, į sceną nešasi nepatyrimą, apkalbas ir beskonybę“, – atvirauja Irmantas. Grupei „Lotus“ muzika padeda pajusti bendrystę, pajusti ritmą, klausytojus tiesiog užburia švelnūs vyriški balsai. Kartais, pasislėpus šurmulingoje minioje, galima išrėkti susikaupusį stresą. Muzika vilioja, traukia, primindama, visa, kas širdžiai brangu, nukelia mus į jaukiausius prisiminimus. Visi jaučiame pavasarinį dvasios pakilimą, negalime būti abejingi jūrai, mėnesienai, žiedų aromatui, romantiškiems potyriams.

Kuria asmenybės

Gerą muziką kuria asmenybės. Grupės įkūrėjas ir lyderis Irmantas Korolkovas (29 m.) yra ne tik muzikantas, jis ir renginių vedėjas, sukaupęs per 10 metų darbo scenoje patirties. Jis vaidino Klaipėdos jaunimo teatre, tačiau menas verčia suktis kaip išmanai, o kūrybinė veikla, reikalauja daug dvasinių pastangų, o uždirba nedaug. Norėdamas išgyventi savo gebėjimais, dainomis žavėjo ir mamytes, kurios dažnai kviesdavo pravesti įvairiausias vaikų šventes. .Buvo populiarios lietuviškos grupės „Rugiagėlių berniukai“ narys, o 2016 m. įkūrė savo POP muzikos grupę „LOTUS“ su kuria dirba iki šiol. Kiekvienas žmogus, nueina gan ilgą kelią, kol pagaliau atranda save. Būna jame ir pakilimų, ir klaidų. Tačiau svarbiausia – atrasti savyje jėgų nepasiduoti. Irmantas surado savo vietą čia – „LOTUS“ vaikinų grupės sudėtyje. Su juo kartu koncertuos naujasis grupės narys Mindaugas Baranauskas (34 m.) iš Kauno. Talentingas muzikos prodiuseris kuriantis dainas žinomiems Lietuvos atlikėjams, dalyvavęs projekte CHORŲ KARAI (Kauno Šampaninis choras) ir visą gyvenimą siejantis su muzika. Grupėje puikiai atsiskleidė ir Tomas Bareika (29 m.) iš Ukmergės. Jaunas lietuviškos muzikos kūrėjas ir atlikėjas ilgą laiką kūręs dainas sau. Po ilgos muzikinės pertraukos, pasiūlius prisijungti prie muzikos grupės „LOTUS“ nusprendė pradėti naują etapą muzikoje. Jo kūrybos daina „Sulaikėm vasaros“ jau yra pamėgta daugelio kokybiškos lietuviškos estrados gerbėjų.

Sunkumai įveikti

„Išgyvenome nelengvus metus, teko priimti sunkius sprendimus ir pasiryžti permainoms. Kiekvienas išsiskyrimas pareikalauja dvasinių pastangų, stiprybės. Sudėtinga buvo atrasti naujus grupės narius. Vienu metu, atrodė, kad jau visiškai nusviro rankos. Nėriausi į paieškas, laikinai buvau radęs alternatyvą, baziniam laikotarpiui. Muzikavome iki kol užklupo karantinas ir viskas sustojo. Tada dingo motyvacija, norėjosi vėl naujų vėjų ir matant kitokią grupės viziją buvo nuspręsta visgi nebesidarbuoti kartu. Praėjus ugnį ir vandenį atėjo šventė ir į mano kiemą“ – tegia Irmantas. Nuo birželio mėnesio grupės sudėtis pilna, darbų sąrašas tęsiamas toliau. Dabar jauno vyro galvoje tik viena mintis – pateisinti klausytojų viltis ir lūkesčius, pelnyti publikos meilę ir palaikymą.

Pakankamai sceninės patirties

Nūdienos žmogus lekia marketingo traukiniu. Dėl jo dėmesio kovojama. Žiūrovas, klausytojas, atakuojamas reklama, stipriu garsu, jo dėmesį stengiamasi prikaustyti įvairiais kūno silikoniniais priedais, šviesos efektais, skandalinga informacija žiniasklaidoje. Į sceną ateina vis daugiau nenušlifuotų deimantų, aptiktų masinių atrankų metu. Muzika tampa podukra renginio šėlsme. Visa, kas netikra gali nustebinti, sudominti, bet negali ilgai išlaikyti dėmesio. Todėl žiūrovas pasiilgsta to, nuo ko nutolome – profesionalumo, nuoširdumo, aiškaus lietuviško teksto ir populiarios muzikos renginiuose. Tokį kelią renkasi grupė „Lotus“. „Lotus‘‘ įkurta 2016m. ir jau sukaupė pakankamai sceninės patirties, tam, kad susikurtų savo viziją, siektų unikalumo, pasirinktų veiklos kryptį.

Kad į sceną nesiveržtų beskonybė

Klausytojas pop muzikoje ieško poilsio, geros nuotaikos, atsipalaidavimo, atotrūkio nuo rūpesčių. Tačiau tai nereiškia, kad jam galima siūlyti bet ką, tenkintis vien atlikėjo charizma. Žinoma, kai žmogus dainuoja, meistraudamas namuose – kokių nors griežtų reikalavimų jam nereikia, tačiau, jei ketinama pasirodyti scenoje, reikia daug darbo ir pastangų, bendro išsilavinimo, vidinės kultūros, tam , kad į sceną neįsiveržtų beskonybė. Šį muzikinį sezoną grupė atliks naujai sukurtą dainą „Sulaukėm vasaros“. Ši daina padės pajusti džiaugsmą, kai po karantino nulemto uždarumo vėl atsirado galimybė ištrūkti į gamtos prieglobstį. Žavi atlikėjų tembras, tekstas lengvai išmokstamas, daina nuo scenos gali tapti klausytojo mėgstamu, nuotaikingu kūriniu, lydinčiu jį visur.

Linguokite, geros muzikos ritmu, ir visai nesvarbu, ar tu esi automobilyje, ar kavinėje, o gal šventi savo šventę! Šviesi, šilta muzika skaidrina nuotaiką, kviečia džiaugtissaule, jūra – kiekviena vasaros diena“, – linkėjo visiems populiariosios muzikos gerbėjams I. Korolkovas, nes, anot atlikėjo, gerų emocijų trūksta mums visiems.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite