Angle down Atgal

Grupė, kurioje gimė „Blogmamė“

Ką pagalvotų eilinis žmogus, karštą pirmadienio vidurdienį žingsniuodamas pro „Žaidimų namą“ Ringauduose ir matydamas didelį kiekį sustatytų vaikų vežimėlių ir šen bei ten šmirinėjančias jaunas mamas? „Vėl tos supermamytės susirinko diskutuoti apie ekologiškas sauskelnes...” – tikriausiai kiltų mintis, tačiau anaiptol nebūtų teisinga. Nors ištisa armija vežimėlių iš pirmo žvilgsnio atrodo grėsmingai, tačiau priėjus arčiau pasitinka visai kitokia atmosfera – jokio streso, jokios įtampos, mamų veiduose spindi švelnios šypsenos, vienur kitur pasirodo ir greit vėl pranyksta koks draugiškai nusiteikęs tėvelis. “Sveiki atvykę pas blogmames” – svetingai pasitinka renginio organizatorė bei viena iš „Blogmamė“ judėjimo įkūrėjų Rūta Prialgauskienė.

Blogmamių atsiradimo priežastis - facebook grupė "Gruodžio mėnesio mažyliai". Ji susibūrė iš kitos grupės atsiskyrus mamoms, kurios nepanoro dalintis savo nėštumo subtilybėmis su neaiškiomis moterimis grupėje, kurios tuo metu galbūt net iš vis nesilaukė.

"Aš bandžiau įkalbėti tos grupės administratorę patikrinti visas nares, o šiai nesutikus, tikrosios "gruodinukės" atsiskyrėme į atskirą grupę ir ten bendravome drąsiai, be jokių tabu. Ilgainiui tapome gausia gerų pažįstamų grupe." - pasakoja Rūta. Puikiai sutardamos internetinėje erdvėje, moterys ėmė degti noru susipažinti gyvai. "Kaip grupės įkūrėja, jaučiau pareigą suorganizuoti moterims pirmąją didelę šventę.

Tikiuosi, jog ši tradicija bus tęsiama kasmet, organizacinį vairą perduodant vis kitai aktyviai mamytei." - sako Rūta.

Šis susitikimas "Žaidimų name" yra pirmasis didelis visos grupės sambūris. "Anksčiau tik aktyviausios grupės mamos susitikdavo savo miestuose. Kadangi mūsų vaikučiai gimė žiemą, dar buvo baisu leistis į tolimesnes keliones, kol jie tik valgo ir miega.

Dabar, kai šilta, vaikai ūgtelėję ir jau patys nori bendrauti, yra pats geriausias laikas organizuoti bendrą visų miestų grupės mamyčių susitikimą." - pasakoja Rūta. Organizatorė tikina, jog sunkiausia buvo surasti erdvę, kuri sutalpintų visas norinčias atvykti mamas.

"Tam buvo skirta daugiausiai laiko ir jėgų, buvau net pradėjusi galvoti, kad teks apsiriboti susitikimu gamtoje, nes pačios pirmosios diskusijos metu nusprendėme, kad sodybos nuomotis neverta. Tačiau toliau viskas klostėsi tikrai sklandžiai, organizavimas virto pastoviu maloniu rūpesčiu, net keista pagalvoti, jog praėjus šventei visa tai baigsis ir bus galima lengviau atsikvėpti." (juokiasi)

Rūta Prialgauskienė
Rūta Prialgauskienė

Žodis "blogmamė" atsirado kaip grotažymė šalia eilėraščio, kuriuo pasidalino kita grupės aktyvistė bei tinklaraščio bendraautorė Giedrė Augustauskienė. "Tiesa sakant, iš pradžių nebuvo jokios minties kurti blogmamių puslapį.

Viskas prasidėjo nuo to, kad į Facebook esančią „Gruodžio mėnesio mažyliai" grupę parašiau post‘ą su grotažyme blogmamė, tuomet įkėliau savo kurtą eilėraštį apie mamas ir merginos nuolat skatino pasidalinti savo kūryba plačiau, kurti puslapį, matyt, nusibodo, kad vien tik į grupę rašau." - juokiasi ji. Iš pradžių jaunai mamai vis pritrūkdavo drąsos, bet tuomet prisijungė Rūta.

„Ji labai greitai suorganizavo, kad visos grupės dalyvės prisidėtų prie logotipo kūrimo ir taip atsirado ne tik puslapis, bet ir jo veidas. O toliau viskas vyko savaime." - dalinasi Giedrė. Paklaustos, iš kur semiasi įkvėpimo tinklaraščiui, atsako vienareikšmiškai - iš šeimos. "Turiu du jaunesnius brolius, tad juokingas istorijas iš vaikystės galėčiau pasakoti nesustodama, o dabartinė kasdienybė jų prikuria nesuskaičiuojamą daugybę.

Dar sėdėdama mokyklos suole pradėjau rašyti eilėraščius, tad pamačiusi pirmuosius Giedrės kūrinukus, pagalvojau, - kodėl ir man nepabandžius ko nors panašaus?" - sako Rūta. Abi merginos teigia, jog iškart pastebėjo turinčios panašų humoro jausmą bei požiūrį į motinystę, kuriais besiremdamos ir pradėjo kurti bendrą tinklaraštį. "Blogmamė yra mūsų požiūrio išsakymas, kuris subūrė panašiai mąstančias moteris.

Turime jau daugiau nei 5000 tūkstančius sekėjų, kasdien skaitančių mūsų post'us, kartu besijuokiančių, kartais net iki ašarų" - džiaugiasi Giedrė.

Giedrė Augustauskienė
Giedrė Augustauskienė

"Kuo gi skiriasi blogmamės nuo viešojoje erdvėje dažnai su neigiama konotacija minimų taip vadinamų supermamyčių?" - klausiu Rūtos. "Ogi tuo, kad jos nėra tobulos ir nebijo apie tai garsiai pasakyti" - atsako nė nesudvejojusi.

Slaptas blogmamių ginklas - humoro jausmas, kuris padeda bet kokioje situacijoje. "Blogmamės yra linksmos, šmaikščios, turinčios savo nuomonę ir neinančios iš proto dėl to, kad jų vaikai neauga pagal knygas ir lenteles. Iš tiesų jos tokios pat mamos, kaip ir visos kitos, tik savęs neidealizuoja. Jos labiau žemiškos, nei dieviškos." - garsiai svarsto Rūta.

Visas grupės mamas jungia svarbiausia ir pagrindinė veikla, - žinoma, vaikų auginimas. "Blogmamės užrašai" siūlo kiekvienai norinčiai pasidalinti savo kūryba nedvejoti ir kreiptis, nesvarbu, ar tai būtų eilėraštis, ar nuotrauka su trumpu išsireiškimu. Tinklaraštis tapo tarsi atviru pokalbiu tiek su savimi, tiek su bendraminčiais, komentaruose gali rasti ir paguodos, ir papasakotų analogiškų istorijų, kartais ir kritikos.

"Kritika, jei ji konstruktyvi, visada skatina pasitempti ir tobulėti. O visažinių supermamyčių argumentus jau išmokome atremti - joms tiesiog reikia dėmesio ir įvertinimo, kurio galbūt pakankamai nesulaukia savoje aplinkoje" - drąsiai taria Giedrė.

Kuomet paklausiu apie ateities planus, moterys paslaptingai susižvalgo. "Planų turime didelių ir daug, tačiau nenorime iš anksto jų išduoti. Kaip moko lietuvių liaudies išmintis - neperšokęs griovio nesakyk "Op!" - sako Giedrė. "Vienas iš mūsų pagrindinių tikslų - neišsikvėpti ir nenusibosti mūsų sekėjams, skaitytojams ir bendraminčiams. Neabejojame, jog tai padaryti mums pavyks, bet taip pat prižadame, kad greitai apie mus išgirsite ir kitokiame amplua" – viena kitą papildo abi moterys.

Padėkoju už pokalbį ir iškeliauju svarstydama, kokia graži iš tiesų gali būti motinystė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite