REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2020 m. Vasario 7 d. 18:19

Grūdi­ni­mo­si šventė „Pa­lan­gos ruo­niai 2020“

Šiauliai

Gintarės Grigėnaitės nuotr.

Jurgita KastėnėŠaltinis: Etaplius.lt


116963

Žie­mos grūdi­ni­mo­si šventė „Pa­lan­gos ruo­niai 2020“ įvyks jau šį šeš­ta­dienį, va­sa­rio 8 d. Šim­tai svei­kuo­lių iš visų ša­lies miestų ir mies­te­lių ners į le­di­nes Bal­ti­jos jūros ban­gas.


Foto galerija:

gintare-grigenaite-photo-112.jpg
gintare-grigenaite-photo-138.jpg

Masinės maudynės prie Palangos tilto vyks šeštadienį 15 val. Renginį organizuoja Lietuvos sveikuolių sąjunga, kuri yra holistinės sveikatos sistemos šalininkė.

Šio kasmet Palangoje rengiamo respublikinio masto renginio tikslas nėra pademonstruoti, kokie sveikuoliai yra kieti. Svarbiausia šioje šventėje – pademonstruoti, kad nereikia bijoti gamtos, šalto vandens, kad grūdinimosi procedūros padeda didinti organizmo atsparumą, daro jį ištvermingesnį, apsaugo ne tik nuo ligų, bet ir nuo streso bei įtampos.

Šis renginys taip pat skirtas šiltam bendraminčių susitikimui, bendravimui, pasikeitimui patirtimis, entuziazmo sveikai gyventi palaikymui, uždegimui.

gintare-grigenaite-photo-138.jpg

Mintis apie grūdinimąsi skatinančius renginius kilo estui H. Seibei, gyvenusiam Šilutėje 1986 m. Netrukus atsirado daugiau entuziastų, palaikančių šią idėją, ir į Lietuvą esto kvietimu atvyko ruonių iš Rusijos. Jie 1987 m. surengė pirmąsias parodomąsias karnavalines maudynes žiemą Palangoje. Išsimaudė 15 dalyvių ir buvo 200 žiūrovų. Tais pačiais metais buvo surengtos grūdinimosi šventės Klaipėdoje, Šilutėje ir Kretingoje.

Keletą metų šios šventės nebuvo organizuojamos, tačiau po pertraukos idėja buvo atgaivinta ir surengta gausi dalyvių konferencija apie grūdinimąsi. 1993 m. besimaudančių dalyvių skaičius buvo arti 1 000, o 1994 m. vasario 19 d. Lietuvos rekordų agentūra „Factum“ užregistravo pirmąją grūdinimosi šventę, kurioje, spaudžiant septyniems laipsniams šalčio, 1 680 vyrų, moterų ir vaikų pralaužė Baltijos jūros ledus ir pasinėrė į vandenį. O pajūryje šį gyvą ledlaužį stebėjo apie dešimt tūkstančių smalsuolių. Nuo tada atsirado ir įsitvirtino pavadinimas „Palangos ruonis“.

Organizatorių informacija



REDAKCIJA REKOMENDUOJA