Angle down Atgal

„Grožio chirurgijos“ byloje – naujas, tragiškas posūkis

Baudžiamojoje „Grožio chirurgijos“ byloje, kuri nagrinėjama Kauno apygardos teisme, naujas, bet tragiškas posūkis. Vienas iš šios skandalingos bylos kaltinamųjų – iš Marijampolės kilęs 35 metų Eugenijus Čiuplevičius – nesulaukė teismo proceso pabaigos. Kaune gyvenęs vyras savo namuose rastas negyvas. Pirminiais duomenims, artimieji mirusį E. Čiuplevičių rado vasario 14 d. Ieškoti vyro imtasi, nes sutartu metu jis neatvyko į Marijampolę, o susisiekti telefonu su juo nepavyko.

Kas E. Čiuplevičiui nutiko, tiriama. Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Vakar artimieji, giminės ir draugai E. Čiuplevičių palydėjo į paskutinę kelionę.

„Suvalkietis“ ne kartą jau yra rašęs, kad šioje byloje iš Marijampolės kilę kaltinamieji gydytojas odontologas Eugenijus Čiuplevičius, informacinių technologijų specialistas, verslininkas Andrius Miškelevičius ir informacinių technologijų specialistas Simanas Venčkauskas yra kaltinami neteisėtu informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimu, šios informacijos atskleidimu ir panaudojimu, turto prievartavimu.

Vykstant ikiteisminiam tyrimui buvo nustatyta, kad į klinikos „Grožio chirurgija“ klientų duomenų bazę įsilaužta panaudojus buvusio šios klinikos darbuotojo prisijungimo duomenis. E. Čiuplevičius anksčiau yra dirbęs klinikoje „Grožio chirurgija“, tačiau prisijungta buvo ne su jo duomenimis.

Paskutinis posėdis šioje baudžiamojoje byloje vyko praėjusių metų lapkričio 26 d., o paskui dėl COVID-19 pandemijos nagrinėjimas teisme įstrigo. „Suvalkiečio“ duomenimis, teismo posėdžiuose visi kaltinamieji dar nebuvo apklausti, bet visi kaltinamieji savo kaltę pripažino visiškai, kaip ir visas kaltinimų aplinkybes.

Valstybinį kaltinimą šioje byloje palaikanti Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Nomeda Urbonavičienė „Suvalkiečiui“ teigė, kad oficialaus pranešimo apie kaltinamojo E. Čiuplevičiaus mirtį prokuratūra dar nėra gavusi. Tą patį „Suvalkiečiui“ atsakė ir Kauno apygardos teismo pirmininko padėjėja ryšiams su žiniasklaida ir visuomene Milda Bučnyte.

Paklausta, kokią įtaką vieno iš kaltinamųjų mirtis turės šiam teismo procesui, prokurorė N. Urbonavičienė paaiškino, kad tokiais atvejais, kai kaltinamasis miršta bylos proceso metu, mirusiojo asmens atžvilgiu baudžiamoji byla nutraukiama, bet nagrinėjama toliau kitų kaltinamųjų atžvilgiu.

Kauno apygardos teisme „Grožio chirurgijos“ byla uždaruose posėdžiuose buvo pradėta nagrinėti pernai pavasarį. Kovo mėnesį teismas bylą grąžino Generalinei prokuratūrai byloje nustatytiems trūkumams pašalinti. Lapkritį baudžiamoji byla buvo grąžinta teismui.

Skelbiama, kad ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, jog kaltinamieji iš „Grožio chirurgijos“ duomenų bazių įgijo privačius šios Kauno klinikos pacientų duomenis ir prievartavo pacientų, taip pat klinikos turtą grasindami tuos duomenis paviešinti. Iš „Grožio chirurgijos“ reikalauta 500 tūkst. eurų vertės bitkoinų kriptovaliutos, iš klinikos klientų – nuo 50 iki 800 eurų.

Byloje ieškinių suma dėl padarytos neturtinės žalos siekia 230 tūkst. eurų, dar keletą tūkstančių eurų gali siekti turtinė žala.

Kiek kaltinamiesiems galėjo būti pervesta pinigų, tikslių duomenų nustatyti nepavyko, nes į teisėsaugą kreipėsi toli gražu ne visi nukentėjusieji. Dalis jų – užsienio šalyse gyvenantys mūsų tautiečiai ir netgi užsienio šalių piliečiai. Nukentėjusiais byloje pripažinti 93 asmenys, civiliniais ieškovais – virš 20 asmenų, taip pat ir UAB „Grožio chirurgija“.

Nustatyta, kad buvo pavogti daugiau nei 24 tūkst. klinikos klientų duomenys.

Neoficialiais duomenimis, staiga miręs E. Čiuplevičius šioje byloje nebuvo pagrindinis asmuo. Už nusikaltimus, kuriais jis buvo kaltinamas, laisvės atėmimo bausmė jam negrėsė – tik piniginės baudos ir civiliniai nukentėjusiųjų ieškiniai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite