Gripo epidemijos sąrašas vėl pasipildė

Vilnius
flickr.com nuotr.
Budintis Budėtojas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis Lietuvoje ir toliau didėja. Gripo epidemiją paskelbus Vilniuje, iš 60 savivaldybių gripo epidemijos režimu jau gyvena dvidešimt devynios šalies savivaldybės.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, praėjusią savaitę, sausio 29-vasario 4 dienomis, bendras Lietuvos sergamumo gripu ir peršalimo ligomis rodiklis buvo 179,6 atvejo, tenkančio 10 tūkst. gyventojų. 2017 m. tuo pačiu metu sergančiųjų buvo mažiau - 127,6 atvejo.

Mažiausias sergamumo minėtomis ligomis rodiklis praėjusią savaitę registruotas Panevėžio apskrityje, didžiausias - Marijampolės apskrityje.

Dėl gripo į ligonines paguldyti 299 asmenys. Septyni iš jų paguldyti į intensyviosios terapijos skyrius. Daugiausiai hospitalizuotų asmenų - Kauno, Klaipėdos ir Vilniaus apskrityse.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikai primena, kad sergamumas gali būti laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų, tenkančių 10 tūkst. gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc. visų registruotų atvejų.

Pasaulio sveikatos organizacija veiksmingiausia gripo specifine profilaktikos priemone pripažįsta skiepus. Jie apsaugo nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų.

„Nepaisant grėsmingos statistikos, vis dar diskutuojama, ar reikia skiepytis nuo gripo, nes visuomenė neįvertina gripo rizikos ir mano, kad tai paprasta ir lengva liga. Taip, gripo virusas nuolat kinta, todėl gripas yra nenuspėjamas. Tačiau net ir mažiausia apsauga nuo šios sunkios infekcinės ligos yra geriau nei jokios“, - teigė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius Saulius Čaplinskas.

Nors skiepai yra pati efektyviausia profilaktikos priemonė, apsauganti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų, nereikėtų pamiršti ir nespecifinių gripo bei ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų prevencijos priemonių. Todėl Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai rekomenduoja tinkamai ir dažnai plauti rankas, vengti sąlyčio su sergančiais asmenimis, vengti masinio žmonių susibūrimo vietų, kosint ar čiaudint prisidengti nosį ir burną, vienkartines nosinaites išmesti, neplautomis rankomis neliesti akių, nosies ir burnos, vėdinti patalpas, sergant neiti į darbą, sergančių vaikų neleisti į ugdymo įstaigas, gydytis, kaip nurodė gydytojas.

ELTA

ELTA