Angle down Atgal

Griežtins atranką gabių pirmakursių stipendijai gauti

Siekdama privilioti į Klaipėdą kuo daugiau gabių studentų Klaipėdos miesto savivaldybė žada ir ateinančiais metais skirti 100 eurų dydžio stipendijas 40 pirmakursių. Tiesa, praėjusių metų patirtis paskatino įvesti daugiau apribojimų ir patobulinti atrankos kriterijus.

„Šią priemonę sugalvojo Klaipėdos miesto akademinių reikalų taryba prie Klaipėdos miesto savivaldybės. Tikimasi, kad taip pavyks prisitraukti į uostamiestį daugiau gabių studentų. Praėjusiais metais pirmą kartą vykdėme tokį konkursą. Kai rengėme nuostatus, nežinojome kai kurių niuansų, negalėjome nuspėti, koks bus susidomėjimas. Paaiškėjo, kad šį tą reikia patobulinti“, - pasakojo Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Jaunimo reikalų koordinatorė Aistė Andruškevičiūtė.

Pasak jos, nebuvo pasiruošta tam, kad paraiškas šiai stipendijai teiks ne tik jauni žmonės, bet ir kur kas vyresni, kurie jau turi vieną aukštojo mokslo diplomą, bet dabar nusprendė vėl studijuoti.

„Mūsų tikslas - skatinti jaunus žmones. Suprantama, amžiaus negalime apriboti, bet dabar nuostatuose planuojama nurodyti, kad stipendijas turi teisę gauti pirmosios pakopos nuolatinių studijų Klaipėdos aukštųjų mokyklų I kurso studentai, neturintys aukštojo išsilavinimo diplomo“, - paaiškino A. Andruškevičiūtė.

Ketinama patobulinti ir paraiškų teikimo tvarką - suteikti galimybę paraiškas teikti elektroniniu būdu naudojantis e. paslaugomis.

Taip pat žadama nustatyti, kad studentui atsisakius gauti stipendiją, ji gali būti paskirta tos pačios studijų krypčių grupės kitam studentui.

„Praėjusiais metais buvo keli atvejai, kai studentai atsisakė stipendijos. Kodėl? Tiesiog jie metė mokslus“, - paaiškino A. Andruškevičiūtė.

Planuojama įrašyti dar vieną nuostatą, kad studentas, dalyvavęs stipendijų konkurse ir jos netekęs, antrą kartą konkurse dalyvauti nebegali.

„Praėjusiais metais pastebėjome keistą tendenciją, kad į šias stipendijas pretendavo ir labai žemus stojamuosius balus turintys studentai. Galbūt jaunuoliai mąstė, kad juos „ištemps“ kokia nors papildoma veikla, o gal tiesiog kai kurie pirmakursiai išbando visus galimus šansus. Maža ką“, - pasakojo Jaunimo reikalų koordinatorė.

Kadangi pernai į šią stipendiją pretendavo 94 uostamiestyje esančių aukštųjų mokyklų studentai, komisijai buvo, iš ko rinktis, tad turintiems žemus stojamuosius balus nebuvo jokių šansų.

„Juk ir nuostatai sako, kad ši stipendija turi būti skirta gabiems ir talentingiems“, - priminė A. Andruškevičiūtė.

Praėjusiais metais šios stipendijos buvo skirtos 40 studentų. Pasak jos, kol kas nesulaukta jokio atgalinio ryšio iš šias stipendijas gaunančių studentų.

„Manau, kad gauti 100 eurų - puiki paskata, ypač studentui“, - svarstė Jaunimo reikalų koordinatorė.

Konkursą šiai stipendijai gauti šiemet planuojama skelbti rugsėjo mėnesį. Stipendija mokama dešimt mėnesių - visus mokslo metus.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite