REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Įvairenybės2018 m. Spalio 13 d. 08:59

Grėsminga statistika: dėl asmenukių – daugiau nei 250 mirčių

Šiauliai

Kal Loftus nuotr.

Jurgita KastėnėŠaltinis: Etaplius.lt


56107

Per pastaruosius šešerius metus pasaulyje, darydamiesi asmenukes, žuvo daugiau nei 250 žmonių. Tokius rezultatus atskleidė naujas tyrimas, kurį atliko Visos Indijos medicinos mokslų instituto Naujajame Delyje mokslininkų komanda.

Tyrinėtojai analizavo pranešimus apie 259 žmonių mirtis, susijusias su asmenukėmis, nuo 2011 metų spalio iki 2017 metų lapkričio. Duomenys buvo paskelbti leidinyje „Journal of Family Medicine and Primary Care“.

Ištyrę 259 mirčių atvejus, mokslininkai išsiaiškino, kad daugiausia žmonių mirė nuskendę, patekę į transporto priemonių avarijas ar kritę iš didelio aukščio. Kitos priežastys, susijusios su mirtimis dėl noro pasidaryti asmenukę, yra gyvūnai, šaunamieji ginklai ir elektros srovė.

„Mirtis dėl asmenukių yra tapusi didžiule visuomenės problema“, – teigia pagrindinis tyrimo autorius Agamas Bansalas. Jo pastebėjimu, pats asmenukės darymasis visiškai nėra pavojingas, tačiau gali būti mirtinas tuomet, kai žmonės rizikuoja savo gyvybe, bandydami „pagauti“ tobulą kadrą.

Pavyzdžiui, Indijoje vienas vyras norėjo nusifotografuoti su sužeista meška ir buvo sudraskytas. Daugybė žmonių žuvo, nukritę nuo skardžių ar uolų kraštų, patekę po traukinio ratais ir pan.

Atskleista, kad daugiausia žmonių, darydamiesi asmenukes, žūsta Indijoje, tačiau už jos rikiuojasi Rusija, Jungtinės Amerikos Valstijos ir Pakistanas. Pastebima tendencija, kad dėl vieno kadro labiausiai rizikuoja jaunimas – 10–30 m. asmenys. Jie sudaro net 85 proc. žuvusiųjų. Tiesa, A. Bansalas atkreipia dėmesį, kad šis skaičius gali būti kur kas didesnis, turint omenyje, kad toli gražu ne visos mirtys dėl asmenukių gali būti užfiksuotos pranešimuose.

Kaip vieną iš potencialių prevencijos priemonių A. Bansalas pateikia siūlymą įrengti zonas, kuriose būtų draudžiama daryti asmenukes. Pavyzdžiui, kalnų viršukalnėse, vandens telkiniuose, ant aukštų pastatų ir pan.

Parengta pagal Sciencealert.com



REDAKCIJA REKOMENDUOJA