Angle down Atgal

Gražiausiai tvarkomos aplinkos apžiūra – konkursas. Akys raibsta nuo spalvų ir idėjų (2)

Gražiausiai tvarkomos aplinkos apžiūros konkursas – savotiškas iššūkis seniūnijoms. Kodėl? Ne pirmas dešimtmetis dairomasi išskirtinių sodybų, akį traukiančios įstaigų, įmonių aplinkos. Apdovanotųjų konkurso nuostatai rekomenduoja keletą metų nebeteikti apžiūrai. Džiugu, kad vis daugiau sutvarkoma individualių valdų, bent jau matyti pirmieji požymiai, kaip atrodys kiemas po poros ir daugiau metų – atsiranda dešimtyse pertvarkomų sodybų.

Ventos seniūnijos tvarkingas, gražias, gėlių žieduose skendinčias sodybas aplankėme kartu su seniūne G. Mačiuviene. Viskas, ką mums pasiūlė apžiūrėti seniūnija, paliko gerą įspūdį. Ypač džiaugiamės pažintimis su sodybų šeimininkais. Kur kitur rastum progą pasikalbėti su kūrybingais, labai darbščiais sodybų šeimininkais. Ventos seniūnijoje gražias ir tvarkingas sodybas apžiūrėjo vicemeras T. Martinaitis, ekologas S. Vilkas, viešųjų ryšių specialistė I. Ištuganovaitė, kraštovaizdžio tvarkymo specialistas V. Beniušis. Pasidžiaugsiu gražia tendencija: važiuodami į apžiūrai pasiūlytą vietą, pakeliui akimis nulydime sodybas, kurios vertos gero žodžio, bet kuri jų be išlygų galėtų papuošti gražiai tvarkomos aplinkos nuotraukų katalogą.

Iš pasivažinėjimų po Ventos seniūniją pernai ir užpernai atmintyje liko ventiškių sutvarkyti sodų sklypai. Vienuose soduose šeimininkai gyveno, kituose tik laisvą laiką leido. Šiemet soduose įsirengtų namų apžiūrėti nepasiūlyta, bet susipažinome su dviem puikiomis moterimis, gyvenamąją aplinką “išvadavusiomis” nuo apleistų žolynų. Dabar jų kiemai kvieste kviečia stabtelėti arba žingsnį sulėtinti ir apžiūrėti – kas gi ten žydi… Tokius išpuoselėtus kiemus matėme Ligitos Žiobakienės ir Daliaus Vilčiausko sodyboje, Ventos mieste, Alinos ir Raimondo Kergių sodyboje, Žerkščių kaime.

Daugiau Romos Jonikienės rašinyje trečiadienio, liepos 8 dienos, VIENYBĖJE.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite