Angle down Atgal

Gotiški paukščiai – Drakulos papūgos

Galvojant apie papūgas, mintyse iškart iškyla žalių, raudonų ar mėlynų atspalvių gražuolės. Visgi papūgų pasaulis yra kur kas įvairesnis – jų yra net 393 rūšys. O ar tekę girdėti apie vulturinę papūgą, kitaip žinomą kaip Drakulos papūgą?

Šie įspūdingos išvaizdos paukščiai lengvai atskiriami dėl savo juodų ir pilkų krūtinių, juodų kaip degutas snapų ir ryškių raudonų plunksnų. Drakulos papūgos turi trumpą uodegą (iki 50 cm ilgio), o sveria 680–800 g.

Tiek patelės, tiek patinai yra pakankamai panašūs savo išvaizda. Vienintelis skirtumas – patinai turi raudonų lopų ir už ausų.

Skirtingai nuo kitų papūgų, šios nelaipioja nuo šakų prie šakų, jos šokinėja. Drakulos papūgos aptinkamos vien tik Naujojoje Gvinėjoje. Dar vienas jų išskirtinumas – šie paukščiai yra viena iš trijų papūgų rūšių, kurios turi beplunksnius snukius.

Deja, Drakulos papūgos tapo ir brakonierių grobiu, todėl jų skaičius mažėja ne vien dėl natūralaus nykimo, bet ir medžiotojų veiksmų. Jų populiacija artėja prie pavojingai mažų skaičių. Medžiojamos jos dėl plunksnų, kuriomis papuošiamos specialioms progoms skirtos suknelės, taip pat dėl mėsos ar jų pardavimo narvuose.

Parengta pagal Boredpanda.com

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite