Angle down Atgal

Glitimo netoleravimo požymiai, kuriuos visi ignoruoja

Daugelis žmonių, kenčiančių dėl gliuteno arba glitimo netoleravimo, to net nežino, nes jį labai sunku diagnozuoti. Apie 15 % JAV piliečių kenčia nuo tam tikro laipsnio netolerancijos šiai medžiagai.

Štai keletas požymių, kurie šią būklę išduoda.

Folikulinė keratozė

Folikulinė keratozė, primenanti žąsies odą, dažniausiai atsiranda ant rankų ir šlaunų. Ją sukelia riebalų rūgščių trūkumas, dėl kurio glitimas pažeidžia žarnyną.

Nuolatiniai galvos skausmai

Migrena ir nuolatinis galvos skausmas yra ženklas, kad netoleruojate glitimo. Tai taip pat gali būti dehidracijos ir kai kurių kitų organizmo sutrikimų požymiai. Jei galvos skausmas išlieka, turėtumėte nedelsdami kreiptis į gydytoją.

Autoimuninės ligos

Kai kuriais atvejais Hashimoto tiroiditas, reumatoidinis artritas, skleroderma, vilkligė, opinis kolitas, išsėtinė sklerozė ir psoriazė yra susiję su glitimo netoleravimu.

Reguliarios virškinimo problemos

Pūtimas, dujų kaupimasis, viduriavimas ir vidurių užkietėjimas yra vieni ryškiausių glitimo netoleravimo požymių.

Galvos svaigimas

Kitas glitimo netoleravimo požymis yra galvos svaigimas.

Lėtinis nuovargis

Kartais lėtinį nuovargį sukelia dalykai, kuriuos galima lengvai pašalinti, pvz., dehidracija. Jei jaučiate lėtinį nuovargį, turėtumėte kreiptis į gydytoją ir išsiaiškinti priežastis. Jei pavalgę maisto, kuriame yra glitimo, jaučiate nuovargį, tai gali būti glitimo netoleravimo požymis.

Fibromialgija

Daugelis žmonių, kuriems diagnozuota fibromialgija ir lėtinis nuovargis, iš tikrųjų kenčia nuo glitimo netoleravimo, tačiau to nežino. Jei jums buvo diagnozuota viena iš šių dviejų būklių, jūs tikriausiai netoleruojate glitimo.

https://www.zinoti.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite