Angle down Atgal

Girulių ąžuolus geležinkelininkai bandys išsaugoti

Nuo triukšmo saugančią sienutę Giruliuose projektuojančios AB "LTG Infra" atstovai penktadienį susitiko su Girulių bendruomenės ir gamtosaugos organizacijų atstovais ir informavo, kad planuotus nukirsti šimtamečius ąžuolus bus siekiama išsaugoti.

„Dabar mes esame parengę projektą, gavę statybos leidimą ir pasamdę rangovą darbams atlikti, tačiau reaguodami į bendruomenės poziciją išsaugoti ąžuolus senolius, kalbėsime su rangovais, kokios galimybės tai padaryti.

„Tikimės, kad išsaugoti medžius pavyks įgyvendinant jau pasirašytą sutartį, jeigu nepavyks, tada bus rengiamas atskiras projektas“, - sakė AB „LTG Infra“ Projektų valdymo departamento direktorius Tomas Varneckas.

Susitikimo dalyviams geležinkelininkai papasakojo, kokios yra ribojančios projekto techninės detalės.

„Už ąžuolų yra kabeliai. Žinoma, kabelius dėl ąžuolų patraukti galima ir tai bus padaryta. Kitas dalykas garsą izoliuojančios sienutės yra 5 metrų aukščio. Vadinasi, jas reikia atitraukti už medžių tiek, kad neliestų šakų ir nepažeistų medžių kitu būdu“, - svarbiausius šio projekto tikslus įvardijo T. Varneckas, tačiau nugesindamas lūkesčius informavo, kad net išsaugojus ąžuolus statant garsą izoliuojančias sienutes, jie vėl užklius įgyvendinant kitą projektą - geležinkelio elektrifikacijos.

„Planuojama elektrifikuoti visą geležinkelio liniją nuo Vilniaus iki Klaipėdos. Tai reiškia, kad šalia geležinkelio atsiras elektros stulpai ir kabės elektros laidai. Elektros stulpus galima atitraukti ir tai bus padaryta, tačiau virš elektros laidų ir geležinkelio bėgių negali būti pasvirusios ąžuolų šakos, tad jos turės būti genimos. Be to, bus tiesiama antrinė elektros linija. Ji bus už ąžuolų ir sienutės“, - dėstė Tomas Varneckas.

Pasak geležinkelininkų, garso sienutės statymo parengiamieji darbai prasidės jau netrukus, o konkrečius sprendinius dėl ąžuolų tikimasi išgryninti per porą mėnesių. Per tą laiką norima ištirti ir pačių ąžuolų būklę. 

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite