Angle down Atgal

Girtas širvintiškis sėdo už vairo: važiavo į mišką grybauti

Vilniaus regiono apylinkės teismo Širvintų rūmai išnagrinėjo bylą, kurioje kaltinimai buvo pareikšti neblaiviam už vairo sėdusiam vyrui. Kaip paaiškėjo, girtas vairuoti vyras sugalvojo todėl, kad užsimanė į mišką – pagrybauti. Ar rado miško gėrybių, liko neaišku, tačiau girtą vairuotoją be vargo surado policijos pareigūnai, kuriems jis papuolė tiesiai į rankas.

Išgėręs alaus užsimanė pagrybauti

Bylos duomenimis, kaltinamasis R. Z. 2020 m. rugsėjo 12 d. apie 19.40 val. vairavo automobilį VW GOLF, būdamas neblaivus. Vyras vengė blaivumo patikrinimo, nors buvo akivaizdu, kad yra išgėręs.

Prispaustas į kampą vyras papasakojo tyrėjams, kodėl sugalvojo girtas vairuoti. Rugsėjo 12 dienos vakare, prieš 18 valandą jis vienas namuose vartojo alkoholį. Buvo išgėręs gal tris skardines alaus. Tada iš kiemo savo automobiliu vienas išvažiavo į mišką, mat tikėjosi... pagrybauti.

Pabuvęs gryname ore apie valandą, grybautojas susiruošė važiuoti namo. Greičiausiai vairuotojas nesitikėjo būti sučiuptas, mat nuo miško iki namų atstumas buvo nedidelis - apie 3 kilometrai.

Tačiau širvintiškis gerokai nustebo, kai  įvažiuojant į kiemą jam iš paskos atvažiavo policijos pareigūnų tarnybinis automobilis. Pamatęs kieme pareigūnus jis išsigando ir tikėjosi  įbėgti į namus – manė taip išsisuksiąs nuo atsakomybės.

Vyras bandė užtrenkti policininkui prieš nosį duris, bet nespėjo to padaryti, policininkas vis dėlto užėjo vidun.

Pažeidėjas griebėsi paskutinio šiaudo – čiupo ant stalo stovėjusią skardinę alaus ir gurkštelėjo. Tada pareigūnams pradėjo aiškinti, kad iki tol alkoholio vartojęs nebuvo. Pareigūnai pasiūlė blaivumą pasitikrinti alkotesteriu, bet jis atsisakė tai daryti.

Prieš policiją surengė tikrą spektaklį

Kaip liudija patys pažeidėją pričiupę pareigūnai, dar net neišlipus iš automobilio buvo akivaizdu, kad prie vairo – neblaivus žmogus. Patruliai pasakoja, kad 19.40 val. buvo pastebėtas priešpriešais atvažiuojantis automobilis VW Golf, kurį vairavo policijai jau gerai pažįstamas R. Z.

 Jau prasilenkiant įtarimą sukėlė tai, jog  vyras gali girtas. Policininkas sustabdė tarnybinį automobilį ir pradėjo apsisukinėti.  R. Z. tuo metu akivaizdžiai padidino greitį ir važiavo į savo namų pusę. Automobilis kelyje važiavo vingiuodamas. Vyras įsuko į kiemą prie savo namų, sustojęs išlipo iš automobilio ir svirduliuodamas į šalis bėgo į namų vidų.

 Pareigūnas nubėgo paskui  ir spėjo sugriebti namo duris, kol vyras jų visiškai neuždarė. Pažeidėjas nėrė į virtuvę ir į ranką jau buvo paėmęs skardinę alaus, policininkų akivaizdoje norėjo išgerti, bet pareigūnas spėjo sugriebti jo ranką ir sulaikyti.  Tada vyras pradėjo šaukti, kad alaus jau spėjo atsigerti.

Akivaizdžiai matėsi, kad R. Z. yra neblaivus - nuo jo sklido alkoholio kvapas, judesiai buvo nekoordinuoti, kalba nerišli. Pasiūlius eiti į tarnybinį automobilį, R. Z. pradėjo elgtis neadekvačiai, rėkavo, stipriai gestikuliavo rankomis. Atėjus prie tarnybinio automobilio jis buvo pasodintas į sulaikymo patalpą. Joje jis pradėjo keiktis, plūsti pareigūnus.  Praėjus ne mažiau kaip 15 minučių nuo to momento, kai jie buvo užėję į R. Z. namus ir jis neva atsigėrė alaus, jam keletą  kartų buvo pasiūlyta pasitikrinti neblaivumą, bet R. Z. vengė tai daryti. Galiausiai pradėjo teigti, kad automobilio jis nevairavo.

Bausmės išvengti nepavyko

Išnagrinėjęs bylą teismas nusprendė R. Z. pripažinti kaltu ir paskirti galutinę bausmę –2000 eurų dydžio baudą ir konfiskuoti automobilį VW GOLF.

Vyras taip pat prarado teisę vairuoti 2 metams 6 mėnesiams.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite