Sportas2017 m. Lapkričio 18 d. 20:14

„Gintros-Universiteto“ jubiliejus – įvartis į savo vartus Barselonoje

Nesėkmė. Pirmąsias rungtynes namuose šiaulietės pralaimėjo 0:6. Aino Kazlausko nuotr.

Andrius TverijonasŠaltinis: Etaplius.lt

20605

Atsakomosiose moterų futbolo Čempionių lygos aštuntfinalio rungtynėse trečiadienį Šiaulių „Gintros-Universiteto“ komanda išvykoje 0:3 pralaimėjo „FC Barcelonos“ (Ispanija) ekipai ir nepateko į ketvirtfinalį. Šeimininkėms po įvartį pelnė Aleksija Putelas (Alexia Putellas,
35 min.) ir Toni Dugan (Toni Duggan, 44 min.), o 76-ąją min. kamuolį į savo vartus nukreipė Šiaulių ekipos žaidėja Ana Alekperova.

Jubiliejinės rungtynės

Kaip ir pirmosiose rungtynėse Šiauliuose, taip ir Barselonoje, šiauliečių gynyba ėmė braškėti antroje pirmojo kėlinio dalyje. Pirmasis įvartis į mūsiškių vartus krito 35-ąją susitikimo minutę, kai po smūgio galva pasižymėjo Aleksija Putelas. Iki šio momento „Barcos“ futbolininkės nebuvo sukūrusios rimtų progų pasižymėti.

Po praleisto įvarčio pasikartojo identiška situacija kaip ir prieš savaitę. Iki pertraukos likus žaisti vos minutei ir tiek, kiek pridės arbitrė, į lietuvaičių vartus kamuolį pasiuntė Anglijos rinktinės puolėja Toni Dugan, kuri pasižymėjo ir pirmosiose tarpusavio rungtynėse. Pirmasis kėlinys baigėsi atsiliekant 0:2.

Iš rūbinės „Gintra-Universitetas“ žengė ryžtingai. Sužaidus 3 minutes pavojingą ataką prie varžovių vartų sukūrė Jelena Čubrilo, kurios smūgį už galinės linijos nukreipė ispanių vartininkė. Antrajame kėlinyje žaidimas tapo apylygis, o „gintrietės“ net tik ėmė vis dažniau kontroliuoti kamuolį, tačiau ir sukūrė dar vieną labai pavojingą momentą. Po puikaus perdavimo iš krašto baudos aikštelėje prie kamuolio suskubo Zenatha Coleman, tačiau namibietei nepavyko sėkmingai į jį pataikyti, o stadione nuaidėjo ne juokais išsigandusių gerbėjų atodūsis.

Įsidrąsinusios šiaulietės ir toliau nevengė patikrinti katalonių vartininkės budrumo – 73-ąją susitikimo minutę iš baudos aikštelės prieigų pavojingai atakavo ta pati Z. Coleman.

Vis tik po kelių akimirkų nesėkmingai gynybinis epizodas susiklostė A. Alekperovai, kuri siekdama kamuolio galva nukreipė jį į savo vartus ir rezultatas tapo 0:3. Per likusį laiką komandoms pasižymėti nebepavyko, o teisėjos švilpukas užfiksavo „Gintros-Universiteto“ pralaimėjimą rezultatu 0:3.

Tai buvo jubiliejinės – 50-osios „Gintros-Universiteto“ komandos rungtynės UEFA moterų Čempionių lygos turnyre.

Įvarčiai:

„Barcelona“: A. Putellas (35′ min.), T. Duggan (44′ min.) po 1, A. Alekperova (76′ min.) į savo vartus.

Sudėtys:

„Gintra-Universitetas“: G. Kaselytė, V. Neverdauskaitė, A. Mikutaitė (75′ min. S. Karasiovaitė), L. Gudčenko, A. Alekperova, Ch. Murillo, S. Veličkaitė (59′ min. M. J. Rojas Pino), J. Čubrilo, L. Vaitukaitytė (81′ min. P. Potapova), Z. Coleman.

„Barcelona“: L. Rafols, L. Roddik, M. Unzue, M. Torrejon (60′ min. G. Gili), M. Caldentey, O. Garcia, A. Putellas, L. Ouahabi, T. Duggan (60′ min. A. Alves), E. Bussaglia (73′ min. P. Guijarro), N. Andonova.

Čempionių lygos aštuntfinalyje Šiaulių ekipa žaidė antrą kartą. 2014 metais ji šio barjero taip pat neįveikė.