Angle down Atgal

Marijampolietis gimtadienį paminėjo bėgimu basomis per sniegą

Marijampolietis Vidmantas Rugienius iš anksto numatytam savo 48 kilometrų bėgimui ir galbūt rekordo siekimui, atrodo, blogesnio oro negalėjo pasirinkti. Sningant, užpustytame Rygiškių Jono gimnazijos stadione nuo pat ryto iki sutemų basomis ir trumpa apranga nubėgo 144 ratus. Vyras tokį iššūkį sau metė 48-erių metų gimtadieniui paminėti.

Kitą dieną nedrąsiai teiraujantis V. Rugieniaus savijautos šis besijuokdamas tikino esą viskas gerai ir jaučiasi kuo puikiausiai.

„Po bėgimo sušilęs vonioje, važiavau pirkti gimtadienio vaišių vaikams“, - juokėsi vyras.

Praėjusių metų gimtadienį, sveiką gyvenseną propoguojantis marijampolietis pažymėjo irgi panašiai – bėgo tiek stadiono ratų kiek sukako metų. Tiesa, tąkart oras buvo žymiai palankesnis.

O rekordu savo bėgimo V. Rugienius vadinti nelinkęs. Tokį patį 48 km nuotolį taip pat basomis ji yra bėgęs per visą Neringą – iš Preilos į Juodkrantę ir atgal. Taip pat įveiktas ne vienas oficialus šalies maratonas dalyvauta ir kitose bėgimo varžybose.

Suprantama, tokius nuotolius, be treniruočių ir pasirengimo, neįveiksi. Pagalvojus, bėgant bemaž pusę šimto kilometrų, taip gali pasiekti ir Kauną. V. Rugienius aiškino, kad tokio jam priimtino gyvenimo būdo siekė palaipsniui. Diena dienon po 10 kilometrų neretai ir su maudynėmis Šešupėje nubėgantis vyras tai jau daro 3 metus. Taip grūdinamas organizmas palaipsniui prisitaiko ir atsidėkoja puikia savijauta bei gera sveikata.

„Anksčiau lankytos karatė treniruotės išugdė pagarbą tatamiui ant kurio kovojama basomis. Tai išliko ir bėgime, kurį laikau savo kovos su savimi lauku“, - vieną iš priežasčių, kodėl bėgioja basomis, atskleidė V. Rugienius.

Sveikuolis prisipažino, kad pastarajame gimtadienio bėgime sunkiausi buvo paskutiniai šeši kilometrai. Bėgdamas pirmuosius dešimt, sniege išmynė sau patogų taką tik apgailestavo, kad šiltomis pėdomis suplūktą pagrindą tuoj pat užnešdavo sniegu, o taip galima ir kojas nušalti. Bet oro temperatūra buvo pliusinė, o kojos tik paburko ir nieko blogo nenutiko.

Išeikvotomis kalorijomis bėgimo metu pakaitomis rūpinosi V. Rugieniaus sūnūs, o pasistiprinimui nesustojant pakako karštos kavos ir lengvų užkandžių.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite