REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2019 m. Spalio 9 d. 09:17

Gimnazistas laisvalaikiu didžėjauja

Alytus

Pomėgis didžėjauti virto L. Jankausko darbu.

Kestutis MatuleviciusŠaltinis: Etaplius.lt


102340

Liutaurą Jankauską, Lazdijų M. Gustaičio gimnazijos 4 gc klasės gimnazistą, ko gero, daugelis žino ne tik vardu ir pavarde, bet ir pseudonimu Liūtas Music (LM). Jis – didžėjus.

Tik, kaip pats vaikinas prisipažįsta, vargu ar būtų pasukęs šiuo keliu, jei ne tėtis. „Visa tai pradėjo tėtis, jam patiko. Tai – tėčio hobis. Matyt, matė, kad ir aš domiuosi, vis labiau įsitraukiu, tad skatino“, – pasakoja vaikinukas.
Ir ne taip paprasta, pasirodo, didžėjauti, kur visi įpratę matyti Liutaurą linksmą ir besišypsantį, ir atrodo, kad anoks čia darbas ar mokslas, tereikia tik pramokti sukinėti diskus ir tiek. „Tai didelis darbas – ilgas, nes reikia daug išmokti, o ir pastangų tenka įdėti tikrai nemažai. Reikia daug groti namuose pačiam sau, kol apšlifuoji, „apsigroji“, apdirbi muziką, prieš kiekvieną vakarėlį reikia tai daryti“, – prisipažįsta Liutauras. Be to, reikia gebėti dirbti su įvairiais instrumentais, dar privalu šokti ir, žinoma, šypsotis.
Nepatikėsite, jaunimui patinka senos, geros lietuviškos dainos
„Negali leisti tik tą muziką, kuri tik tau pačiam patinka, turi įsiklausyti į klausančiųjų norus, lūkesčius, žinoti, ko jie tikisi iš tavęs, turi suprasti žmonių kūno kalbą. Aš visada pasiklausiu, ko norės, ko tikisi organizatoriai, ir tuomet ruošiuosi“, – savo darbo specifiką aiškina vaikinas. Anot jo, čia reikalingas ir rankų miklumas. „Ir atsakomybės jausmas: prieš kiekvieną šventę, vakarėlį turi pasiruošti“, – sako didžėjus. O ir gera nuotaika, anot jo, privaloma.
Liutauras kalba kaip išmanantis šį darbą žmogus. „Aš nuo 15 metų tuo užsiimu“, – sako jis. Anot jo, visą aparatūrą susipirkti – ypač brangus malonumas: „Man tėtis pagelbėjo, mat aparatūra turi būti kokybiška, o tai brangiai kainuoja.“
Taip pat reikalingi įgūdžiai, privalai nuolat tobulėti. „Man Justas Grėbliūnas labai padėjo. Noriu jam padėkoti. Skambindavau jam ir dieną, ir naktį, kai kažko nežinodavau. Jis visada atsiliepdavo, patardavo“, – sako Liutauras.
O kokia gi muzika ant bangos šiuolaikinio jaunimo vakarėliuose? „Nepatikėsite, bet jaunimui labiausiai patinka tos dainos, kurias gerai žino, kurias tiesiog gali išrėkti: senos, geros lietuviškos dainos“, – šypsodamasis sako didžėjus. Tad nuolatiniai paprašymai pagroti po truputį tapo tikrai nemaža Liutauro gyvenimo dalimi.
Dvi paros be miego
„Daugiausia esu nemiegojęs dvi paras. Tada trijuose vakarėliuose grojau. Šiaip paprastai nemiegu maždaug 24 valandas. Vakarėliai dažniausiai vyksta penktadieniais, šeštadieniais, o sekmadienį pailsiu“, – sako vaikinas. Anot jo, mokslams, tai netrukdo.
Ar brangios didžėjaus paslaugos? „Didžėjus nėra pati brangiausia vakarėlio išlaida“, – teigia Liūtas Music.
Tai jo pomėgis? „Iš pradžių buvo hobis, dabar jau patinkantis darbas“, – tarsteli jis.
Liutauras sako, kad išleistuvių vakarėlyje savo klasės draugams tikrai didžėjaus. Paprastai jaunimas prašo pagroti vakarėliuose, gimtadieniuose. Dabar jau visai normalu, kad vestuvėse groja muzikantai, o į jaunimo vakarėlį kviečiamas didžėjus.
Kokie didžėjai jam sektini pavyzdžiai? „Vieno neturiu, stengiuosi išmokti tai, kas geriausia, iš daugelio“, – tikina L. Jankauskas.
Ar didžėjaus Liutauras ir ateityje, dar nežino – baigęs gimnaziją ketina studijuoti Kaune, o gal, anot jo, tarnaus kariuomenėje, tačiau neatmeta ir galimybės krimsti didžėjaus mokslų. Pasirodo, to mokoma. „Tikiu, kad muzika visada bus šalia“, – tvirtina vaikinas.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA