Nuotraukos gimnazijos ir asmeninio archyvo.
Angle down Atgal

Mangirdas Šlapelis – gimęs būti skautų vadovu

„Gimęs būti skautų vadovu“ – tokia emblema puošia Lieporių gimnazijos istorijos ir pilietiškumo mokytojo Mangirdo Šlapelio, šiemet tapusio Šiaulių miesto „Metų mokytoju“, ne tik marškinėlių atlapus, bet ir jo automobilio priekį. Gražios ir garbingos nominacijos proga Lieporių gimnazijoje mokytoją pasveikino Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, švietimo skyriaus vedėja Edita Minkuvienė, administracija, kolegų ir mokinių tėvų atstovai.

Mangirdas Šlapelis – Lieporių gimnazijos istorijos, pilietiškumo pagrindų ir teisės pagrindų mokytojas metodininkas, mokykloje ir mieste žinomas ir kaip Lietuvos skautijos tarybos narys. Jis vienas iš 16 asmenų, sprendžiančių organizacijos veiklą valstybiniu ir tarptautiniu mastu. Mokytojas – Šiaulių krašto Šiaulių tunto LDK Gedimino draugovės draugininkas, savanoris, kolekcininkas, Šiaulių miesto valstybinės kalbos mokėjimo kvalifikavimo komisijos narys. Mangirdą galima pamatyti ir dalyvaujantį savanoriškoje veikloje, „Maisto banko“ akcijose, bendradarbiaujantį su kitomis mokymo įstaigomis.

Šiaulių miesto „Metų mokytojo“ nominaciją pelnęs Mangirdas Šlapelis aktyvus ir iniciatyvus pedagogas: skaito pranešimus konferencijose, rengia užduotis istorijos olimpiadoms, organizuoja įvairius renginius, pamokas „Aušros“, „Geležinkelio“ muziejuose, Lieporių parko Signatarų alėjoje bei kitose erdvėse. Mangirdas, būdamas labai atsakingas ir reiklus pirmiausia sau, ir savo veikloje įdeda daug širdies, negaili laiko, skiepydamas mokiniams suvokimą, kad istorija – ne tik datos ir skaičiai, tai mūsų šaknys, atspirties taškas dabarčiai. Kolegos pomėgis - kolekcionuojamos asmeninės kolekcijos su viduramžių kareivėliais – dažnai tampa mokymo priemone ir atkeliauja į istorijos pamokas, kuriose „vyksta“ Žalgirio, „Saulės“ ir kiti istorijoje reikšmingi mūšiai. Jo kolekcijomis pamokų metu džiaugiasi ir Gegužių progimnazijos mokiniai, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio bibliotekos lankytojai.

Neįsivaizduojamos be Mangirdo ir bendruomenės šventės – tai jis sukasi kartu su šokių kolektyvu „Lieporė“, tai linksmai traukia dainą gimnazijos chore, tai kartu su auklėtiniais ir savo trimis dukterimis žaidžia tinklinį, atstovauja gimnazijai įvairiuose renginiuose ir visada pirmas, jeigu reikia pagalbos, o tolerantiškumą vertina ne tik kolegos, bet ir mokiniai - gimnazijoje mokinių organizuojamuose apdovanojimuose tapo tolerantiškiausiu mokytoju.

Lieporių gimnazijos bendruomenė sveikina Mangirdą Šlapelį tapus Šiaulių miesto „Metų mokytoju“ ir linki kantrybės, ištvermės ir išminties tolesnėje veikloje.

Rita Norkutė, Aida Šliažienė, Lieporių gimnazijos mokytojos

 

 

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite