Angle down Atgal

Giedrius Surplys: „Žmonės yra pavargę nuo gąsdinimų ir režimo“

Nors šalyje paskelbtas griežtas karantinas, atsiranda tokių, kurie nepaiso ribojimų – slapčia gražinasi, nuomojasi sodybas ir planuoja audringus šventimus. Ar veikia paskelbtas karantinas? Ar slapti šventimai nevirs dar viena koronaviruso banga? Apie tai šio pirmadienį diskutuos Seimo narys Giedrius Surplys ir Seimo pirmininkės pavaduotojas Paulius Saudargas.

„Kaip darysite su pažeidėjais, kurie nesilaiko karantino sąlygų?“, – laidos vedėjai klausė Pauliaus Saudargo.

„Mūsų vyriausybė numatė 1,2 mlrd. eurų covido pasekmėms – išlaikyti darbo vietoms, verslo paramai ir t.t. Taigi, žmonės turi pasidomėti. Paramos tikrai bus“, – užtikrintai kalbėjo P. Saudargas.

Kitas klausimas buvo skirtas Giedriui Surpliui: „Ar Vyriausybė taiko adekvačias priemones?“, – klausė laidos vedėjai.

„Tai, ką daro Vyriausybė – be klausimų, daryti būtina. Akivaizdu, kad žmonės yra pavargę nuo tų gąsdinimų, nuo to režimo. Bet situacija yra rimta, arti tragiškos. Tie, kas nesilaiko, galėtų pagalvot, o kas bus jei užkrėsi tėvus ir tai bus paskutinės Kalėdos kartu. Tačiau, jeigu priimame kažkokius ribojimus, tai patys jų ir turime laikytis. Deja, yra seimo narių, kurie važinėja po apygardas, dalina dovanas. Yra tam tikrų nevienodumų ir verslo srityje – leidžiam didiesiems prekyboms centrams prekiaut, o mažuosius uždarom. Tie sprendimai sukelia nepasitikėjimą žmonėms“, – kalbėjo G. Surplys.

Kitas, jo manymu, svarbus dalykas – komunikacija su tauta. „Jei kartoji dešimtą kartą, kad gali užkėsti artimuosius – nebeveikia. Reikia ieškot kitokių komunikacijos priemonių. Gal kažkokį saldainį pasiūlyt“, – sakė Seimo narys.

Tuo tarpu, Seimo pirmininkės pavaduotojas P. Saudargas negaili kritikos buvusiai valdžiai. „Buvo neįdiegtos priemonės laiku. Trys pagrindiniai dalykai, kuriuos rekomendavo mokslininkai – nesibūriavimas, riboti prekybą, uždaryti švietimo sistemą. Jei būtų nuo pat rugsėjo šių priemonių imtasi, dabar nereikėtų šauliams ir policijai budėt. Bet valstiečiai norėjo būti geri“,  – griežtai kalbėjo jis.

G. Surplys ragina nebeieškoti kaltų, o susitelkti ir žiūrėti, ką galima daryti dabar. „Mes visi – ne valdžia  – visa visuomenė turime susitelkti ir išvaryti šitą virusą iš Lietuvos“, – kalbėjo politikas.

Dar daugiau diskusijų – šiandien 19.30 val. laidoje „Karštai su tv3.lt“. Laidą taip pat galite stebėti internete – tv3.lt ir per TV3 Play.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite