Angle down Atgal

Geriems ir prasmingiems tikslams pasiekti karantinas netrukdo

Visada gera ir malonu skaityti tokias naujienas, kada atsigręžiama į žmonių pamirštus, paliktus ar net niekada šiltų namų bei mylinčių šeimininkų neturėjusius keturkojus. Nors šalyje paskelbtas karantinas stipriai sumažino socialinių kontaktų skaičių, atskyrė vienas nuo kitų šeimas, tačiau visiems ypač sudėtingas laikotarpis nesugebėjo pakeisti noro rūpintis silpnesniu. Tą akivaizdžiai įrodė jaunieji Skaistgirio miestelio skautai ir jų iniciatyvą palaikę gyventojai. Gerą naujieną atsitiktinai pamačiau socialinėje VšĮ Binada paskyroje, o dar labiau apsidžiaugiau, kai toje naujienoje pamačiau man itin gerai pažįstamus vietovardžius.

Šiaulių viešojoje įstaigoje Binada, kuri rūpinasi beglobiais gyvūnais ir jiems suteikia namus, apsilankė ilgamečiai jos draugai skautai iš Skaistgirio miestelio. Prie jų iniciatyvos prisidėjo visa miestelio bendruomenė, Skaistgirio gimnazijos mokiniai, kurie rinko tarą, ją rūšiavo, o ją pardavę ir gavę lėšų įgyvendino užsibrėžtą tikslą – skyrė paramą beglobiams gyvūnams.

,,Pagalvojau, jog skautai yra tokia organizacija, kuri daro gerus darbus - padeda kuom tik gali. Nors dabar karantinas, bet geriems darbams atlikti jis netrukdo. Akcija vyko 2020 m. gruodžio 8-20 dienomis. Prie Skaistgirio seniūnijos durų buvo padėta dėžė, kur žmonės galėjo palikti maistą beglobiukams. Prie iniciatyvos prisidėjo visa Skaistgirio bendruomenė – gyventojai, gimnazijos kolektyvas ir mokiniai, kurie net 4 mėnesius rinko tarą. Už ją buvo gauti 43 eurai. Už lėšas buvo perkamas maistas beglobiams gyvūnams ir kitos būtiniausios prekės, skirtos jų priežiūrai. Dėl karantino iniciatyvą įgyvendinti galėjome tik kovo 16 dieną“, - apie akciją pasakoja jos iniciatorė Smiltė Rapečkaitė.

Mergina sako, kad ji pati be galo myli gyvūnus ir dėl jų galėtų nuversti kalnus. Ji skatina visus nelikti abejingais ir jei tik yra galimybės, kviečia prisidėti prie panašių iniciatyvų. Kaip teigia pati mergina, ne viską gali pinigai. Keturkojams svarbus rūpestis, dėmesys. Kartais pakanka tiesiog pažaisti su jais, pavedžioti juos ir pabūti kartu. ,,Labai didžiuojuosi savo skautų draugove, Skaistgirio gimnazijos bendruomene, seniūnija, miestelio gyventojais, kurie aktyviai prisidėjo prie akcijos. Supratau, kad vienybės gijomis apipinta komanda gali labai daug“, - įspūdžiais dalijasi Smiltė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite