Angle down Atgal

Geriausia šiemet išrinkta Šiaulių pasieniečių užkarda

Geriausios pasieniečių užkardos rinkimuose šiemet nugalėtoja pripažinta Šiaulių pasienio užkarda, kontroliuojanti daugiau kaip pustrečio šimto kilometrų sienos su Latvija. Toks konkursas Valstybės sienos apsaugos tarnyboje (VSAT) vyko jau devintą kartą.

Pirmame konkurso „Geriausia pasienio užkarda“ etape buvo vertinamos visos 30 pasieniečių užkardų. Specialiai sudarytos komisijos VSAT rinktinėse, užtikrinančiose fizinę sienos apsaugą, išrinko po geriausią savo užkardą. Vilniaus rinktinėje geriausia užkarda buvo išrinkta Puškų, Varėnos rinktinėje – Gintaro Žagunio, o Pagėgių rinktinėje – Šiaulių.

Antrame etape ketvirtadienį iš šių užkardų centrinė konkurso vertinimo komisija išrinko pačią geriausią – pirmą kartą nugalėtojos laurai atiteko Šiaulių pasienio užkardai.

Jos vadas – pulkininkas leitenantas Saulius Baltakis. Užkarda kontroliuoja ir nelegalios migracijos kontrolę užtikrina 266 km sienos su Latvija ruože Akmenės, Joniškio, Pakruojo, Pasvalio ir Biržų rajonuose. Šiaulių užkardoje tarnauja apie pusšimtį pasieniečių. Jie taip pat dirba Zoknių oro uosto kontrolės punkte bei kontaktiniame punkte su Latvija.

Konkurse pasienio užkardos vertintos pagal daugybę kriterijų. Atsižvelgta į jų šiemetinius veiklos rezultatus, užfiksuotų įvairių pažeidimų ir sulaikytų pažeidėjų skaičių, sulaikytos kontrabandos atvejus, buitines ir darbo sąlygas, dėmesį mokymui, naujovėms, santykius kolektyve, profesinio meistriškumo ir sporto renginių rezultatus, ryšius su vietiniais gyventojais ir įstaigomis, bendradarbiavimą su teisėsaugos ir kitomis institucijomis.

Taip pat vertinta pasienio užkardose esančios ginkluotės, specialiųjų priemonių ir įrangos būklė bei priežiūra, dokumentacija, pastatų vidaus ir išorės būklė, estetika, įrenginių būklė ir funkcionalumas, aplinka, teritorijos ir transporto priežiūra ir kt.

Konkurso „Geriausia pasienio užkarda“ nugalėtoja bus apdovanota specialiu prizu.

2012 m. geriausios užkardos prizas iškeliavo į tuometinės Ignalinos rinktinės Pavoverės užkardą. 2013 m. geriausia VSAT užkarda buvo tituluota Pagėgių rinktinės Rociškių užkarda, 2014 m. – Pagėgių rinktinės Bardinų užkarda, 2015 m. – Ignalinos rinktinės Švenčionių užkarda, 2016 m. – Vilniaus rinktinės Padvarionių užkarda. 2017 m. triumfavo Vilniaus rinktinės Kauno oro uosto užkardos pasieniečiai. Užpernai konkurse nugalėjo Varėnos rinktinės Druskininkų užkarda, pernai - tos pačios rinktinės Purvėnų užkarda.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite