Angle down Atgal

Geriausi konkurso „Džiazo scena“ dalyviai talentus demonstruos ir jubiliejiniame „Kaunas Jazz 2020“ festivalyje

Šią savaitę sostinėje vykusiame tarptautinio džiazo festivalio „Kaunas Jazz“ ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) džiazo katedros organizuotame jaunųjų atlikėjų konkurse „Džiazo scena“ pirmoji vieta, piniginis prizas ir galimybė surengti savo pasirodymą jubiliejiniame 30-ajame festivalyje „Kaunas Jazz 2020“ atiteko džiazo kūrėjų sekstetui „Nėris Jazz Sextet“.

Antras konkurse liko kvintetas „21st Century Quintet“, trečiąją vietą užėmė Mindaugo Stumbro kvartetas „Mindaugas Stumbras Quartet“. Konkurso specialus prizas buvo paskirtas pianistui Andriui Savčenko.

Pasak pranešimo, „Džiazo scena“ konkurse savo originalias kompozicijas bei aranžuotus džiazo standartus atliko net 8 dalyviai – jazz fusion muzikai atstovaujanti grupė „The Danb Fusion Band“, neseniai susikūręs saksofono, klavišinių, boso, būgnų ir vokalo projektas „Go Band“, jazztronica ir electronic jazz fusion stilių atliekantys „SynthEtika“, naujas įdomių ir unikalių asmenybių kvintetas „21st Century Qiuntet“, taip pat „Mindaugas Stumbras Quartet“, kurio muzika laviruoja tarp džiazo, skandinaviškos improvizacinės muzikos, vakarietiško džiazroko ir net klasikinės europietiškos muzikos, bei džiazo entuziastai iš Lietuvos ir Latvijos – „A-Z Project“, naujai susibūręs alternatyvaus roko-džiazo kvartetas „Kanalizacija“ bei „Nėris Jazz Sextet“.

LMTA Juozo Karoso salėje vykusio konkurso dalyvius vertino kompetentinga komisija – Klaipėdos pilies džiazo festivalio vadovė Inga Grubliauskienė,LMTA džiazo katedros vedėjas, pianistas, kompozitorius, prof. Artūras Anusauskas, festivalio „Kaunas Jazz“ sumanytojas Jonas Jučas bei du svečiai iš užsienio – tarptautinio džiazo festivalio „Rigas Ritmi“ vadovas Maris Briežkalnis iš Latvijos ir Trondheimo džiazo festivalio vadovas, būgnininkas, pedagogas Ernstas Wiggo Sandbakkas iš Norvegijos. Pastarasis komisijos narys Vilniuje LMTA studentams vedė ir meistriškumo pamoką.

Anot festivalio „Kaunas Jazz“ sumanytojo J. Jučo, minėtu konkursu siekta padėti atsiskleisti jauniems bei talentingiems Lietuvos džiazo kūrėjams.

„Džiaugiuosi, kad jame dalyvavo kompetentingi komisijos nariai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Taip norime paskatinti jaunuosius atlikėjus kūrybinei laisvei, tobulėti, pristatyti savo originalią kūrybą plačiajai visuomenei, užmegzti naujus kontaktus ir atverti vartus į didesnes džiazo scenas. Tai – viena iš festivalio „Kaunas Jazz“ misijų“, – tvirtino J. Jučas.

Konkurso nugalėtojų teigimu, tokio pobūdžio renginiai labai svarbūs, nes suteikia galimybę ne tik laisvai išreikšti save bei savo kūrybą, bet ir sulaukti kvietimų dalyvauti tarptautiniuose džiazo festivaliuose. Šių metų „Džiazo scenos“ dalyviai pakviesti dalyvauti festivaliuose, kurie vyks Norvegijoje, Klaipėdoje, Rygoje bei Kaune.

Ateinantį pavasarį jubiliejiniame „Kaunas Jazz“ festivalyje, anot jo atstovės Evelinos Baltuškaitės, bus pristatyti net penki jaunųjų kūrėjų džiazo projektai: „The Danb Fusion Band“, „Go Band“, „Synthetika“, „Mindaugas Stumbras Quartet“ ir „Nėris Jazz Sextet“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite