Angle down Atgal

Gera žinia iš derybininkų: vaiko pinigai daugiavaikėms šeimoms – 100 eurų

Gimstanti nauja valdančioji koalicija turi gerų žinių šeimoms: planuojama, kad vaiko pinigai daugiavaikėms ir socialiai remtinoms šeimoms bus 100 eurų, o likusiems – 70 eurų.

„Siekiamybė yra tokia, dabar bus skaičiuojama“, - po trečiadienį vykusių keturių partijų derybų žurnalistams sakė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis. Jis akcentavo, kad vaiko pinigai ir nemokamos bakalauro studijos yra prioritetas.

„Vaiko pinigai yra gerame kelyje“, - po derybų sakė Seimo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) frakcijos seniūnė Rita Tamašunienė. Ji nesiryžo nurodyti galutinio apsisprendimo dėl vaiko pinigų dydžio, nes apie tai bus kalbamasi ir ketvirtadienį.

R. Karbauskis negalėjo atsakyti, koks bus sprendimas dėl LLRA-KŠS siūlymo kompensuoti vaistus senjorams.

„Nežinau visų skaičiavimų. Atrodo, kad tai galėtų būti padaryta. Ten nėra didelės išlaidos“, – svarstė R. Karbauskis.

Tačiau koalicijos partneriai nelinkę palaikyti „tvarkiečių“ siūlymo dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos daržovėms. Pasak R. Karbauskio, pavyzdžiui, Latvija sumažino PVM, tačiau efekto nebuvo.

„Jeigu būtų tokia konkurencija kaip Lenkijoje, tai visi PVM mažinimai duotų efektą. (…) Deja, mes gyvename ne tokioje konkurencingoje aplinkoje, kokia yra Lenkija“, – sakė R. Karbauskis. Jo duomenimis, PVM lengvata biudžetui kainuotų apie 46 mln. eurų negautų pajamų, „o efekto nebūtų jokio“.

Pasak R. Karbauskio, nerealu būtų įgyvendinti siūlymą padidinti motinystės (tėvystės) išmokas, mokant 100 proc. algos pirmaisiais metais ir 75 proc. – antraisiais metais.

Skeptiškai R. Karbauskis įvertino ir „socialdarbiečių“ siūlymą dėl progresinių mokesčių - įvesti naują 32 proc. gyventojų pajamų mokesčio tarifą.

„Viskas realu, tik ekonominis efektas, pagal Finansų ministeriją, yra 4 milijonai. Skaičius iš tikrųjų yra labai mažas. Tiek būtų naudos valstybei iš tokio sprendimo“, – sakė R. Karbauskis.

Ketvirtadienį derybos dėl valdančiosios koalicijos sudarymo bus tęsiamos.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (3)

Taip pat skaitykite